romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Robert Tonelli: Stavět si kariéru na obětech nacizmu dokáže jen zrůda. Pane Okamuro, omluvte se!

Praha, 5.8.2014 10:37, (ROMEA)
Robert Tonelli
Robert Tonelli

Robert Tonelli dnes v otevřeném dopise vyzval poslance a předsedu hnutí Úsvit, aby se omluvil za svá slova urážející oběti romského holocaustu, konkrétně oběti koncentračního tábora v Letech u Písku. "Pokud se neomluvíte, nebo nepřehodnotíte své vyjádření, budu nucen se obrátit na soud a podat na vás prostřednictvím policie ČR trestní oznámení," uvádí Tonelli v dopise, který server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Otevřený dopis Tomio Okamurovi

Vážený pane poslanče,

četl jsem vaše vyjádření týkající se otázky "Koncentračního - pracovního tábora v Letech u Písku"

Dovolte mi, abych hned na začátku zmínit nezpochybnitelná fakta, která vyplývají ze skutečností a nikoliv jen z historické, ale i občanské, politické a celospolečenské situace.

  • Píše se rok 1938, kdy Heinrich Himmler nařídí "potírat cikánský zlořád z rasového hlediska" což v důsledku vedlo k vytvoření evidence a určité identifikaci skupiny lidi nazývající se cikáni.
  • Tábor je určený pro osoby tzv. "Osoby práce se štítící, které dovršily osmnáctý rok věku a nemohou prokázat, že mají řádným způsobem zajištěnou obživu."
  • Cílová skupina pracovního tábora byla definována takto: Jsou to práce schopní potulní cikáni a jiní tuláci stejným způsobem žijící …
  • Píše se rok 1942, 1. srpna. Pracovní tábor se mění na tzv. "Cikánský tábor", kde cílovou skupinou jsou pouze rodiny s dětmi cikánského etnika.

Samozřejmě, že se jednalo o koncentrační a částečně vyhlazovací tábor. To jsou fakta a historie je tomu svědkem. I historickým pramenům je potřeba trošku rozumět a chápat je. Tady jste šlápl vedle...

Disponujete rétorikou a filozofickou myšlenkou Adolfa Hitlera. Naprosto scestně ignorujete skutečnosti, které se odehrály a sabotujete celý koncentrační tábor v Letech u Písku. Popírat genocidu není jen trestný čin, ale i lidský hyenizmus. Svým přístupem šlapete na prvky demokracie a lidské důstojnosti.

Stavět si politickou kariéru na obětech nacizmu, dokáže jen zrůda, která nemá soucit ani morální a etický kredit.

Jste politik, vrcholný představitel zákonodárné moci, měl byste se tak chovat a veřejně vystupovat. Hájit zájmy všech občanů bez rozdílu barvy pleti, náboženského vyznání nebo sexuální orientace.

Pane poslanče, žádám Vás, abyste nesjížděl po vlně populizmu a romskou menšinu si nebral jako rukojmí k dosažení svých politických a kariérních cílů.

Věřím, že se omluvíte za své výroky a doplníte si základní vzdělání v historii od roku 1938 až po rok 1943, tedy do doby existujícího pracovního – koncentračního tábora v Letech u Písku.

Pokud se neomluvíte, nebo nepřehodnotíte své vyjádření, budu nucen se obrátit na soud a podat na vás prostřednictvím policie ČR trestní oznámení.

Přečteno: 3028x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio Okamura, Rasismus, Lety u Písku, Nacismus, Extremismus, Okamura - popírání romského holocaustuHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo