romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.

"Jakožto romský lékař bych rád oslovil právě naši komunitu. A poprosil všechny o dodržování předepsaných protiepidemických opatření a nařízení. Jednou z nejvíce oceňovaných vlastností romské komunity je láska ke své rodině a nejbližším přátelům. Proto bych chtěl všechny poprosit, pokud již musíme ven, nosme roušky a netvořme hloučky o více lidech ani na ulicích ani v domácnostech," říká ve videu lékař Jakub Jarý

"Právě teď je období, kdy můžeme všem dokázat, že umíme táhnout za jeden provaz a že jsme platnými členy naší společnosti, se kterými se musí počítat. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří daná nařízení respektují a řídí se jimi a jdou dobrým příkladem pro lidi ve svém okolí. Přeji vám hezký zbytek dne mnoho sil a houževnatosti v této nelehké doby," uzavřel lékař infekčního oddělení Jakub Jarý.

"Je nám ctí, že jsme právě Jakuba mohli podpořit během jeho studia prostřednictvím nadačního fondu VERDA," dodala k tomu organizace DROM.

VIDEO

Přečteno: 6574x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, pomoc, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo