romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.

"Jakožto romský lékař bych rád oslovil právě naši komunitu. A poprosil všechny o dodržování předepsaných protiepidemických opatření a nařízení. Jednou z nejvíce oceňovaných vlastností romské komunity je láska ke své rodině a nejbližším přátelům. Proto bych chtěl všechny poprosit, pokud již musíme ven, nosme roušky a netvořme hloučky o více lidech ani na ulicích ani v domácnostech," říká ve videu lékař Jakub Jarý

"Právě teď je období, kdy můžeme všem dokázat, že umíme táhnout za jeden provaz a že jsme platnými členy naší společnosti, se kterými se musí počítat. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří daná nařízení respektují a řídí se jimi a jdou dobrým příkladem pro lidi ve svém okolí. Přeji vám hezký zbytek dne mnoho sil a houževnatosti v této nelehké doby," uzavřel lékař infekčního oddělení Jakub Jarý.

"Je nám ctí, že jsme právě Jakuba mohli podpořit během jeho studia prostřednictvím nadačního fondu VERDA," dodala k tomu organizace DROM.

VIDEO

Přečteno: 6301x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, pomoc, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo