romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)
Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.

"Jakožto romský lékař bych rád oslovil právě naši komunitu. A poprosil všechny o dodržování předepsaných protiepidemických opatření a nařízení. Jednou z nejvíce oceňovaných vlastností romské komunity je láska ke své rodině a nejbližším přátelům. Proto bych chtěl všechny poprosit, pokud již musíme ven, nosme roušky a netvořme hloučky o více lidech ani na ulicích ani v domácnostech," říká ve videu lékař Jakub Jarý

"Právě teď je období, kdy můžeme všem dokázat, že umíme táhnout za jeden provaz a že jsme platnými členy naší společnosti, se kterými se musí počítat. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří daná nařízení respektují a řídí se jimi a jdou dobrým příkladem pro lidi ve svém okolí. Přeji vám hezký zbytek dne mnoho sil a houževnatosti v této nelehké doby," uzavřel lékař infekčního oddělení Jakub Jarý.

"Je nám ctí, že jsme právě Jakuba mohli podpořit během jeho studia prostřednictvím nadačního fondu VERDA," dodala k tomu organizace DROM.

VIDEO

Přečteno: 7309x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, pomoc, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo