romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Slušní Češi" jsou v šoku. "Proticikánský" zákon exposlankyně Řápkové, který s nadšením vítali, platí i pro ně

1.10.2016 23:32
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)

V Česku k prvnímu říjnu začíná platit novela zákona o přestupcích. Obce budou muset ve vyhlášce zveřejňovat seznam akcí, které svým konáním mohou narušit noční klid. Dosud stačilo, aby pořadatelé dostali výjimku, o které rozhodoval obecní správní orgán. Nově bude seznam akcí schvalovat zastupitelstvo. A v diskuzích se strhla mela. Jenže lidé mají prostě jen krátkou paměť.

NOVELA ZÁKONA

  • Podle novely zákona se po 22:00 nebudou moci konat hlasité akce, které nebudou napsané ve vyhlášce. Za případné porušování nočního klidu lze uložit například pokutu deset tisíc korun.
  • V případě opakování přestupku se tato pokuta může zvýšit na 15 tisíc. Jako další sankce lze uložit napomenutí, zákaz činnosti, propadnutí věci či zákaz pobytu.

"Takové zákazy tady nebyly ani za totality," píše na Facebooku pod článkem serveru ČT24.cz jeden ze čtenářů. "Tak to je naprosto směšné opatření této socialisticko-oligarchické vlády," rozčiluje se facebookový diskutér. "Který idiot za tohle může," ptá se další.

Zdá se, že lidé mají velmi krátkou paměť, takže jí těmto diskutérům pojďme osvěžit.

Psal se rok 2011 a protiromské nálady vybičované některými politiky a médii byly v plném proudy. A právě v této chvíli přichází s požadavkem přitvrdit trestání přestupků tehdy již bývalá primátorka Chomutova a tehdejší poslankyně za ODS Ivana Řápková. Navrhuje změnu zákona o přestupcích s tím, že bude možné například uložit až roční zákaz pobytu v obci tomu, kdo spáchá některé typy přestupků a nebude mít v obci trvalý pobyt, navrhuje zákonem určit dobu nočního klidu od 22 hodin do 6 hodin atd.

A celé je to prezentováno jako "proticikánský" zákon. A lidé jsou nadšeni a jásají. Stačí se podívat do diskuze pod rozhovorem s poslankyní Řápkovou.

"Téhle paní fandím, pokud by se takto chovali všichni starostové a komunální politici, byla by dána jasná pravidla," zní jeden z mnoha pochvalných komentářů. "Musím říci, že ve všech bodech, jež jsou předmětem tohoto článku, s ní zcela souhlasím,"píše další. A tak bych mohl pokračovat.

Lidé jásali, protože si bláhově mysleli, že tenhle zákon pro ně platit nebude. Ten přeci bude platit jen pro ty "cikány". Panu Lakatošovi se oslava zatrhne, ale panu Novákovi hulákat u piva až do rána obec povolí. A ejhle, dnes je zákon dotažen do konce.

Tak jste to přeci, vážení rozčílení diskutéři, společně s paní Řápkovou chtěli, ne?

Přečteno: 36019x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

zákon, Ivana Řápková, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo