romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Slušní Češi" jsou v šoku. "Proticikánský" zákon exposlankyně Řápkové, který s nadšením vítali, platí i pro ně

1.10.2016 23:32
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)

V Česku k prvnímu říjnu začíná platit novela zákona o přestupcích. Obce budou muset ve vyhlášce zveřejňovat seznam akcí, které svým konáním mohou narušit noční klid. Dosud stačilo, aby pořadatelé dostali výjimku, o které rozhodoval obecní správní orgán. Nově bude seznam akcí schvalovat zastupitelstvo. A v diskuzích se strhla mela. Jenže lidé mají prostě jen krátkou paměť.

NOVELA ZÁKONA

  • Podle novely zákona se po 22:00 nebudou moci konat hlasité akce, které nebudou napsané ve vyhlášce. Za případné porušování nočního klidu lze uložit například pokutu deset tisíc korun.
  • V případě opakování přestupku se tato pokuta může zvýšit na 15 tisíc. Jako další sankce lze uložit napomenutí, zákaz činnosti, propadnutí věci či zákaz pobytu.

"Takové zákazy tady nebyly ani za totality," píše na Facebooku pod článkem serveru ČT24.cz jeden ze čtenářů. "Tak to je naprosto směšné opatření této socialisticko-oligarchické vlády," rozčiluje se facebookový diskutér. "Který idiot za tohle může," ptá se další.

Zdá se, že lidé mají velmi krátkou paměť, takže jí těmto diskutérům pojďme osvěžit.

Psal se rok 2011 a protiromské nálady vybičované některými politiky a médii byly v plném proudy. A právě v této chvíli přichází s požadavkem přitvrdit trestání přestupků tehdy již bývalá primátorka Chomutova a tehdejší poslankyně za ODS Ivana Řápková. Navrhuje změnu zákona o přestupcích s tím, že bude možné například uložit až roční zákaz pobytu v obci tomu, kdo spáchá některé typy přestupků a nebude mít v obci trvalý pobyt, navrhuje zákonem určit dobu nočního klidu od 22 hodin do 6 hodin atd.

A celé je to prezentováno jako "proticikánský" zákon. A lidé jsou nadšeni a jásají. Stačí se podívat do diskuze pod rozhovorem s poslankyní Řápkovou.

"Téhle paní fandím, pokud by se takto chovali všichni starostové a komunální politici, byla by dána jasná pravidla," zní jeden z mnoha pochvalných komentářů. "Musím říci, že ve všech bodech, jež jsou předmětem tohoto článku, s ní zcela souhlasím,"píše další. A tak bych mohl pokračovat.

Lidé jásali, protože si bláhově mysleli, že tenhle zákon pro ně platit nebude. Ten přeci bude platit jen pro ty "cikány". Panu Lakatošovi se oslava zatrhne, ale panu Novákovi hulákat u piva až do rána obec povolí. A ejhle, dnes je zákon dotažen do konce.

Tak jste to přeci, vážení rozčílení diskutéři, společně s paní Řápkovou chtěli, ne?

Přečteno: 36180x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

zákon, Ivana Řápková, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo