romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Slušní Češi" jsou v šoku. "Proticikánský" zákon exposlankyně Řápkové, který s nadšením vítali, platí i pro ně

1.10.2016 23:32
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)
Ivana Řápková (FOTO: Gavriela2, Wikimedia Commons)

V Česku k prvnímu říjnu začíná platit novela zákona o přestupcích. Obce budou muset ve vyhlášce zveřejňovat seznam akcí, které svým konáním mohou narušit noční klid. Dosud stačilo, aby pořadatelé dostali výjimku, o které rozhodoval obecní správní orgán. Nově bude seznam akcí schvalovat zastupitelstvo. A v diskuzích se strhla mela. Jenže lidé mají prostě jen krátkou paměť.

NOVELA ZÁKONA

  • Podle novely zákona se po 22:00 nebudou moci konat hlasité akce, které nebudou napsané ve vyhlášce. Za případné porušování nočního klidu lze uložit například pokutu deset tisíc korun.
  • V případě opakování přestupku se tato pokuta může zvýšit na 15 tisíc. Jako další sankce lze uložit napomenutí, zákaz činnosti, propadnutí věci či zákaz pobytu.

"Takové zákazy tady nebyly ani za totality," píše na Facebooku pod článkem serveru ČT24.cz jeden ze čtenářů. "Tak to je naprosto směšné opatření této socialisticko-oligarchické vlády," rozčiluje se facebookový diskutér. "Který idiot za tohle může," ptá se další.

Zdá se, že lidé mají velmi krátkou paměť, takže jí těmto diskutérům pojďme osvěžit.

Psal se rok 2011 a protiromské nálady vybičované některými politiky a médii byly v plném proudy. A právě v této chvíli přichází s požadavkem přitvrdit trestání přestupků tehdy již bývalá primátorka Chomutova a tehdejší poslankyně za ODS Ivana Řápková. Navrhuje změnu zákona o přestupcích s tím, že bude možné například uložit až roční zákaz pobytu v obci tomu, kdo spáchá některé typy přestupků a nebude mít v obci trvalý pobyt, navrhuje zákonem určit dobu nočního klidu od 22 hodin do 6 hodin atd.

A celé je to prezentováno jako "proticikánský" zákon. A lidé jsou nadšeni a jásají. Stačí se podívat do diskuze pod rozhovorem s poslankyní Řápkovou.

"Téhle paní fandím, pokud by se takto chovali všichni starostové a komunální politici, byla by dána jasná pravidla," zní jeden z mnoha pochvalných komentářů. "Musím říci, že ve všech bodech, jež jsou předmětem tohoto článku, s ní zcela souhlasím,"píše další. A tak bych mohl pokračovat.

Lidé jásali, protože si bláhově mysleli, že tenhle zákon pro ně platit nebude. Ten přeci bude platit jen pro ty "cikány". Panu Lakatošovi se oslava zatrhne, ale panu Novákovi hulákat u piva až do rána obec povolí. A ejhle, dnes je zákon dotažen do konce.

Tak jste to přeci, vážení rozčílení diskutéři, společně s paní Řápkovou chtěli, ne?

Přečteno: 35926x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

zákon, Ivana Řápková, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo