romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zyad Yassin: Senátor Okamura a jeho pohled na lidi v tísni

Praha, 22.4.2013 17:11, (ROMEA)
Zyad Yassin.
Zyad Yassin.

Po listopadu 89 čekali lidé v této zemi mnohé, například ukončení praktik policejního státu. To bohužel nepřišlo v plné míře, proto na tuto problematiku trvale poukazuji. Co však rozhodně nečekali je život v bídě a na ubytovnách, ne-li rovnou na ulici. Jak k této situaci vůbec došlo?

V devadesátých letech začala prudce narůstat nezaměstnanost a k tomu ještě náklady lidí na živobytí (prudké zvýšení cen potravin, léků, energií, nájmů, jízdného, privatizace bytů atd.). Lidé kteří přišli o práci již nemohli zvládnout splácení například bytu, který jim byl dán k odkupu, o možnosti hypotéky na nový byt ani nemluvě. Náš stát se není schopen o lidi v nouzi vůbec postarat.

Podle senátora Okamury jsou však tito lidé parazité, kterým se nechce dělat. Pan senátor zapomíná na to, že dnes je na jedno pracovní místo až 200 zájemců, navíc řada zaměstnavatelů nechce přijímat například Romy, řada zaměstnavatelů nechce přijímat například lidi, kteří nemají čistý rejstřík trestů a to ani za situace, že jejich trestný čin vůbec nesouvisí s nabízenou prací.

Další problém je v tom, že úřady práce lidem práci nehledají či jim s tím nepomáhají, rovnou vám řeknou, že si jí musíte najít sami. Zcela tak selhává jeden z účinných nástrojů, jak se dobrat práce.

Pan Okamura se tady nehorázně naváží do lidí, kteří to mají v této zemi velmi těžké, do nezaměstnaných, matek s dětmi atd. I matky s dětmi tedy nazývá parazity. Matky, které musejí žít celý měsíc za částku, jež často nestačí ani na jídlo a základní životní potřeby. Velká část lidí na sociálních dávkách začíná mít těžce podlomené zdraví, protože se sami často ani nenajedí, aby mohli dát alespoň dětem něco k jídlu. Naše společnost se tak posouvá někam zpátky k feudalismu.

Okamura a jeho boj proti těm nejslabším je toho jasným příkladem. Čemu se ale divit v zemi, kde lidský život má bohužel jen velmi malou hodnotu. 13. května proběhne v Letech u Písku pietní akt za romské oběti nacismu. Na likvidaci Romů se za protektorátu podíleli bohužel i etničtní Češi a bohužel vidím, že část našich spoluobčanů by si to ráda zopakovala.

Autor je členem ústřední rady Strany rovných příležitostí

Přečteno: 1637x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociální vyloučení, sociální bydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo