romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zyad Yassin: Senátor Okamura a jeho pohled na lidi v tísni

Praha, 22.4.2013 17:11, (ROMEA)
Zyad Yassin.
Zyad Yassin.

Po listopadu 89 čekali lidé v této zemi mnohé, například ukončení praktik policejního státu. To bohužel nepřišlo v plné míře, proto na tuto problematiku trvale poukazuji. Co však rozhodně nečekali je život v bídě a na ubytovnách, ne-li rovnou na ulici. Jak k této situaci vůbec došlo?

V devadesátých letech začala prudce narůstat nezaměstnanost a k tomu ještě náklady lidí na živobytí (prudké zvýšení cen potravin, léků, energií, nájmů, jízdného, privatizace bytů atd.). Lidé kteří přišli o práci již nemohli zvládnout splácení například bytu, který jim byl dán k odkupu, o možnosti hypotéky na nový byt ani nemluvě. Náš stát se není schopen o lidi v nouzi vůbec postarat.

Podle senátora Okamury jsou však tito lidé parazité, kterým se nechce dělat. Pan senátor zapomíná na to, že dnes je na jedno pracovní místo až 200 zájemců, navíc řada zaměstnavatelů nechce přijímat například Romy, řada zaměstnavatelů nechce přijímat například lidi, kteří nemají čistý rejstřík trestů a to ani za situace, že jejich trestný čin vůbec nesouvisí s nabízenou prací.

Další problém je v tom, že úřady práce lidem práci nehledají či jim s tím nepomáhají, rovnou vám řeknou, že si jí musíte najít sami. Zcela tak selhává jeden z účinných nástrojů, jak se dobrat práce.

Pan Okamura se tady nehorázně naváží do lidí, kteří to mají v této zemi velmi těžké, do nezaměstnaných, matek s dětmi atd. I matky s dětmi tedy nazývá parazity. Matky, které musejí žít celý měsíc za částku, jež často nestačí ani na jídlo a základní životní potřeby. Velká část lidí na sociálních dávkách začíná mít těžce podlomené zdraví, protože se sami často ani nenajedí, aby mohli dát alespoň dětem něco k jídlu. Naše společnost se tak posouvá někam zpátky k feudalismu.

Okamura a jeho boj proti těm nejslabším je toho jasným příkladem. Čemu se ale divit v zemi, kde lidský život má bohužel jen velmi malou hodnotu. 13. května proběhne v Letech u Písku pietní akt za romské oběti nacismu. Na likvidaci Romů se za protektorátu podíleli bohužel i etničtní Češi a bohužel vidím, že část našich spoluobčanů by si to ráda zopakovala.

Autor je členem ústřední rady Strany rovných příležitostí

Přečteno: 1645x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociální vyloučení, sociální bydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo