romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zyad Yassin: Senátor Okamura a jeho pohled na lidi v tísni

Praha, 22.4.2013 17:11, (ROMEA)
Zyad Yassin.
Zyad Yassin.

Po listopadu 89 čekali lidé v této zemi mnohé, například ukončení praktik policejního státu. To bohužel nepřišlo v plné míře, proto na tuto problematiku trvale poukazuji. Co však rozhodně nečekali je život v bídě a na ubytovnách, ne-li rovnou na ulici. Jak k této situaci vůbec došlo?

V devadesátých letech začala prudce narůstat nezaměstnanost a k tomu ještě náklady lidí na živobytí (prudké zvýšení cen potravin, léků, energií, nájmů, jízdného, privatizace bytů atd.). Lidé kteří přišli o práci již nemohli zvládnout splácení například bytu, který jim byl dán k odkupu, o možnosti hypotéky na nový byt ani nemluvě. Náš stát se není schopen o lidi v nouzi vůbec postarat.

Podle senátora Okamury jsou však tito lidé parazité, kterým se nechce dělat. Pan senátor zapomíná na to, že dnes je na jedno pracovní místo až 200 zájemců, navíc řada zaměstnavatelů nechce přijímat například Romy, řada zaměstnavatelů nechce přijímat například lidi, kteří nemají čistý rejstřík trestů a to ani za situace, že jejich trestný čin vůbec nesouvisí s nabízenou prací.

Další problém je v tom, že úřady práce lidem práci nehledají či jim s tím nepomáhají, rovnou vám řeknou, že si jí musíte najít sami. Zcela tak selhává jeden z účinných nástrojů, jak se dobrat práce.

Pan Okamura se tady nehorázně naváží do lidí, kteří to mají v této zemi velmi těžké, do nezaměstnaných, matek s dětmi atd. I matky s dětmi tedy nazývá parazity. Matky, které musejí žít celý měsíc za částku, jež často nestačí ani na jídlo a základní životní potřeby. Velká část lidí na sociálních dávkách začíná mít těžce podlomené zdraví, protože se sami často ani nenajedí, aby mohli dát alespoň dětem něco k jídlu. Naše společnost se tak posouvá někam zpátky k feudalismu.

Okamura a jeho boj proti těm nejslabším je toho jasným příkladem. Čemu se ale divit v zemi, kde lidský život má bohužel jen velmi malou hodnotu. 13. května proběhne v Letech u Písku pietní akt za romské oběti nacismu. Na likvidaci Romů se za protektorátu podíleli bohužel i etničtní Češi a bohužel vidím, že část našich spoluobčanů by si to ráda zopakovala.

Autor je členem ústřední rady Strany rovných příležitostí

Přečteno: 1642x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociální vyloučení, sociální bydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo