romea - logo
13. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bratři Šestákovi dobyli Ameriku, děkují za podporu a připravují vlastní skladby

22.4.2020 20:58

Dvojčata Alex a Maxim Šestákovi, teprve desetiletí bratři minulý rok vystupovali se známými hudebníky jako je Jan Smigmator, Štěpán Markovič nebo Miroslav Surka. Měli možnost si zahrát s orchestrem Gustava Broma a Felixe Slováčka. Vystoupili v přímém přenosu na festivalu Zlatá Praha a v neposlední řadě si jejich videí na youtube všimla ředitelka americké soutěže Amerika hledá talent. Tento rok byli pozváni do americké televize NBC do pořadu Big little shots, který představuje talentované děti.

“Kluky podporuji, jdeme jinou cestou než bysme mohli. Můžeme natáčet každý druhý den známé skladby, které se každému líbí, ale my jdeme tou druhou stranou, tou kvalitou vzděláváním. Kluci za poslední rok získali mnoho zkušeností. Teď dělají na vlastní skladbě, zatím mají jen hrubý nástřel, ale bude to pecka. Vymýšlí si ji sami, je to směs latiny a jazzu,” řekl v rozhovoru pro ROMEA TV otec dvojčat Josef Šesták.

Co zažili mladí talentovaní muzikanti z Budějovic při živém natáčení v Americe? Jaké jsou jejich další plány? Jaké jídlo mají nejraději a kdo jim ho vaří? Čím dalším se v životě 10letí chlapci baví? Jak vnímají slávu? Jaké to je být slavný? To vše se dnes dozvíte o dvojčatech Šestákových v rozhovoru RIcharda Samka na ROMEA TV.

Přečteno: 2596x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Děti, Talent, Hudba, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo