romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Bratři Šestákovi dobyli Ameriku, děkují za podporu a připravují vlastní skladby

22.4.2020 20:58

Dvojčata Alex a Maxim Šestákovi, teprve desetiletí bratři minulý rok vystupovali se známými hudebníky jako je Jan Smigmator, Štěpán Markovič nebo Miroslav Surka. Měli možnost si zahrát s orchestrem Gustava Broma a Felixe Slováčka. Vystoupili v přímém přenosu na festivalu Zlatá Praha a v neposlední řadě si jejich videí na youtube všimla ředitelka americké soutěže Amerika hledá talent. Tento rok byli pozváni do americké televize NBC do pořadu Big little shots, který představuje talentované děti.

“Kluky podporuji, jdeme jinou cestou než bysme mohli. Můžeme natáčet každý druhý den známé skladby, které se každému líbí, ale my jdeme tou druhou stranou, tou kvalitou vzděláváním. Kluci za poslední rok získali mnoho zkušeností. Teď dělají na vlastní skladbě, zatím mají jen hrubý nástřel, ale bude to pecka. Vymýšlí si ji sami, je to směs latiny a jazzu,” řekl v rozhovoru pro ROMEA TV otec dvojčat Josef Šesták.

Co zažili mladí talentovaní muzikanti z Budějovic při živém natáčení v Americe? Jaké jsou jejich další plány? Jaké jídlo mají nejraději a kdo jim ho vaří? Čím dalším se v životě 10letí chlapci baví? Jak vnímají slávu? Jaké to je být slavný? To vše se dnes dozvíte o dvojčatech Šestákových v rozhovoru RIcharda Samka na ROMEA TV.

Přečteno: 2333x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Děti, Talent, Hudba, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo