romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Romové nemusí platit za léky a v rouškách je vlasovec. Nový díl pořadu TRIN se zaměřil na dezinformace a hoaxy

20.5.2021 17:35

Romové nemusí platit za léky, mají vstup na koupaliště zdarma, Piráti chtějí omezit zdravotní péči seniorů a v rouškách a respirátorech se objevuje parazit vlasovec mízní. Příklady některých hoaxů, které se v současnosti lavinovitě šíří na sociálních sítích. Tématu se věnuje další díl pořadu TRIN.

Pozvání do diskuze přijal ředitel obecně prospěšné společnosti Romea Zdeněk Ryšavý a analytik České pirátské strany Janusz Konieczny. Oba se tématem dezinformací a s tím souvisejících hoaxů zabývají dlouhodobě.

„Můžeme do nekonečna vysvětlovat lidem, aby si ověřovali zdroje, ale to je málo. V některých situacích musíme zakročit. Můžeme pak čelit tomu, že nás budou obviňovat z cenzury. Ale je to cenzura nebo sebeobrana?,“ říká v diskuzi Zdeněk Ryšavý.

Piráti na dezinformace reagují často, ale sami se v posledních měsících stávají jejich častým terčem, což . podle Janusze Konieczneho pravděpodobně souvisí i s úspěchem strany v předvolebních průzkumech.

„Myslím si, že některá opatření by mohla pomoci v omezení dezinformací, například sociální sítě by mohly lépe spolupracovat s policií a státním zastupitelstvím,“ přibližuje v pořadu ROMEA TV Janusz Konieczny.

th, brf, jab, LC
Přečteno: 2052x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, dezinformace, Rozhovory, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo