romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Europoslanec Peter Pollák: Je nepochopitelné, že Česká republika nedokáže pomoci pár stovkám romských uprchlíků na nádraží v Praze

26.5.2022 19:25
Slovenský europoslanec Peter Pollák během rozhovoru pro ROMEA TV v Praze na Hlavním nádraží - 26. 5. 2022 (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Slovenský europoslanec Peter Pollák během rozhovoru pro ROMEA TV v Praze na Hlavním nádraží - 26. 5. 2022 (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Poslanec Evropského parlamentu ze Slovenska Peter Pollák je překvapen, že Česká republika nedokáže pomoci pár stovkám romských uprchlíků z Ukrajiny, kteří včetně malých dětí musí přespávat na zemi na Hlavním nádraží v Praze. Pollák naopak ocenil, že Česká republika jinak uprchlickou krizi zvládla. Naopak ocenil fungování stanového městečka v pražské Troji, kde pomoc uprchlíkům zajišťují organizace Romodrom a RomPraha. Pollák to dnes řekl v rozhovoru pro první romskou internetovou televizi ROMEA TV.

VIDEO

"Na jedné straně opravdu Česká republika, která byla asi nejvíce atakovaná uprchlickou krizí, obecně pomoc uprchlíkům zvládla. Na druhé straně zde vidíme několik stovek lidí, o které se nepodařilo postarat a jsou na vlakovém nádraží," uvedl dnes v rozhovoru pro ROMEA TV europoslanec Peter Pollák na pražském Hlavním nádraží.

"Je pro mě opravdu znepokojující, že tady vidím to obrovské množství dětí," dodal Pollák.

"Nemyslím si, že někde v jiné zemi kam přišli uprchlíci z Ukrajiny, se něco podobného děje," uvedl Peter Pollák.

Peter Pollák se dnes sešel ve stanovém městečku v Troji s ředitelem organizace Romodrom Nikolou Taragošem a na Hlavním nádraží s dalšími Romy, kteří pomáhají především romským uprchlíkům z Ukrajiny.

"Byl jsem tady, abych se seznámil se situací a samozřejmě se budeme se svými kolegy snažit nějakým způsobem otevřít toto téma na Evropské úrovni," doplnil Pollák.

Pollák se také vyjádřil k problému některých uprchlíků, kteří mají mít dvojí občanství, ukrajinské a maďarské.

"Maďarské pasy dostávali na Ukrajině převážně neromové. Dostávali je ti chytřejší a šikovnější lidi. Orbán je chtěl využít k tomu, aby mohli mít voličské právo. Většina Romů nemá maďarský pas, to nejsou voliči Viktora Orbána. nebylo vůbec jednoduché si ten maďarský pas pořídit," vysvětlil slovenský europoslanec Peter Pollák.

Zleva: Jan Balog, Peter Pollák, Nikola Taragoš a Jan Dužda (FOTO: Zdeněk Ryšavý)
Přečteno: 1054x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Uprchlíci, Peter Pollák, EU, Evropská unie, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo