romea - logo
20. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Gabriela Janičová v TV Barrandov: Mým snem je mít dostatečné vzdělání, abych se mohla stát učitelkou

29.12.2016 12:09

Gabriela Janičová je mladá studentka pocházející z Josefova, který je součástí města Jaroměř. Studuje sociální a evangelickou akademii v Náchodě a díky jejímu výbornému prospěchu získala stipendium z programu pro romské středoškoláky a studenty VOŠ, které poskytuje organizace ROMEA, o.p.s.

Po dokončení střední školy by ráda pokračovala ve studiu v Praze. Ve svém volném čase chodí na brigády, aby mohla přispět do rodinného rozpočtu. Po smrti dědečka, který byl hlavou rodiny, měla rodina těžké období. "Tak jsme neměli peníze, museli jsme být někdy i o hladu", říká Gabriela při rozhovoru s moderátory v TV Barrandov.

Přesto že rodina žije z mála, její maminka se jí snaží při studiu podporovat ve všech směrech. Jedním ze snů mladé romské studentky je mít dostatečné vzdělání na to, aby se mohla stát učitelkou.

Díky podpoře dánské nadace VELUX, nadace Albatros a individuálním dárcům poskytla organizace ROMEA na školní rok 2016/17 stipendium 60 studentům středních a vyšších odborných škol. Vedle samotného stipendia je součástí stipendijního programu také možnost získat doučování, vzdělávací kurz nebo účast na intenzivních víkendových setkáních.

Přečteno: 3548x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo