romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gabriela Janičová v TV Barrandov: Mým snem je mít dostatečné vzdělání, abych se mohla stát učitelkou

29.12.2016 12:09

Gabriela Janičová je mladá studentka pocházející z Josefova, který je součástí města Jaroměř. Studuje sociální a evangelickou akademii v Náchodě a díky jejímu výbornému prospěchu získala stipendium z programu pro romské středoškoláky a studenty VOŠ, které poskytuje organizace ROMEA, o.p.s.

Po dokončení střední školy by ráda pokračovala ve studiu v Praze. Ve svém volném čase chodí na brigády, aby mohla přispět do rodinného rozpočtu. Po smrti dědečka, který byl hlavou rodiny, měla rodina těžké období. "Tak jsme neměli peníze, museli jsme být někdy i o hladu", říká Gabriela při rozhovoru s moderátory v TV Barrandov.

Přesto že rodina žije z mála, její maminka se jí snaží při studiu podporovat ve všech směrech. Jedním ze snů mladé romské studentky je mít dostatečné vzdělání na to, aby se mohla stát učitelkou.

Díky podpoře dánské nadace VELUX, nadace Albatros a individuálním dárcům poskytla organizace ROMEA na školní rok 2016/17 stipendium 60 studentům středních a vyšších odborných škol. Vedle samotného stipendia je součástí stipendijního programu také možnost získat doučování, vzdělávací kurz nebo účast na intenzivních víkendových setkáních.

Přečteno: 3658x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo