romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gabriela Janičová v TV Barrandov: Mým snem je mít dostatečné vzdělání, abych se mohla stát učitelkou

29.12.2016 12:09

Gabriela Janičová je mladá studentka pocházející z Josefova, který je součástí města Jaroměř. Studuje sociální a evangelickou akademii v Náchodě a díky jejímu výbornému prospěchu získala stipendium z programu pro romské středoškoláky a studenty VOŠ, které poskytuje organizace ROMEA, o.p.s.

Po dokončení střední školy by ráda pokračovala ve studiu v Praze. Ve svém volném čase chodí na brigády, aby mohla přispět do rodinného rozpočtu. Po smrti dědečka, který byl hlavou rodiny, měla rodina těžké období. "Tak jsme neměli peníze, museli jsme být někdy i o hladu", říká Gabriela při rozhovoru s moderátory v TV Barrandov.

Přesto že rodina žije z mála, její maminka se jí snaží při studiu podporovat ve všech směrech. Jedním ze snů mladé romské studentky je mít dostatečné vzdělání na to, aby se mohla stát učitelkou.

Díky podpoře dánské nadace VELUX, nadace Albatros a individuálním dárcům poskytla organizace ROMEA na školní rok 2016/17 stipendium 60 studentům středních a vyšších odborných škol. Vedle samotného stipendia je součástí stipendijního programu také možnost získat doučování, vzdělávací kurz nebo účast na intenzivních víkendových setkáních.

Přečteno: 3591x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo