romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gabriela Müller: Situaci kterou popisovala česká média, jsem tu ve Švýcarsku skutečně nezažila

29.4.2020 18:00

Gabriela Müller pochází z Vejprt a vystudovala obor sociální práce v Praze a před 15 lety se odstěhovala do Švýcarska.

Jak podle Gabriely píší česká média o situaci s COVID-19 ve Švýcarsku? Jaká je tedy současná situace? A jak se jí žije ve Švýcarsku?

"Četla jsem několik článků, že tu zdravotnictví kolabuje. Samotní čeští zdravotníci, kteří pracují tady ve Švýcarsku se vyjadřují tak, že jsou na místě a vidí jak to je, a že je to hororový scénář, který ale nemá s realitou nic společného," vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV Gabriela Müller.

Gabriela Müller během pandemie onemocnění COVID-19 sleduje média jak v Čechách tak ve Švýcarsku. Z informací které si přečetla nabila dojmu, že Švýcarsko postupuje v opatřeních více strukturovaně a přehledně.

"Přijde mi, že tady si to vláda více rozmyslí, pak řeknou co se bude jak dělat. Ale v Česku je to jeden den tak a druhý jinak. Lidé z toho musí být zmatení a nevyznají se v tom," řekla v rozhovoru pro ROMEA TV Gabriela Müller.

I přesto, že Gabriela absolvovala bakalářský obor sociální práce, ve Švýcarsku musela absolvovat další vzdělání, aby ji byl český diplom uznán.

"Zjistila jsem, že mi tady můj český diplom neplatí. Každý zde musí absolvovat školu, je to takové uznání diplomu. Takže jsem to absolvovala a bakalářský titul mi uznali," vysvětlila Gabriela Müller.

"Je to pro mě druhý domov, ale já mám kořeny i rodinu v Česku, kde jsem se narodila. Takže to je pro mě domov jedna," zmiňuje v rozhovoru Gabriela Müller.

Přečteno: 1068x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, Švýcarsko, Média, RomkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo