romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gabriela Müller: Situaci kterou popisovala česká média, jsem tu ve Švýcarsku skutečně nezažila

29.4.2020 18:00

Gabriela Müller pochází z Vejprt a vystudovala obor sociální práce v Praze a před 15 lety se odstěhovala do Švýcarska.

Jak podle Gabriely píší česká média o situaci s COVID-19 ve Švýcarsku? Jaká je tedy současná situace? A jak se jí žije ve Švýcarsku?

"Četla jsem několik článků, že tu zdravotnictví kolabuje. Samotní čeští zdravotníci, kteří pracují tady ve Švýcarsku se vyjadřují tak, že jsou na místě a vidí jak to je, a že je to hororový scénář, který ale nemá s realitou nic společného," vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV Gabriela Müller.

Gabriela Müller během pandemie onemocnění COVID-19 sleduje média jak v Čechách tak ve Švýcarsku. Z informací které si přečetla nabila dojmu, že Švýcarsko postupuje v opatřeních více strukturovaně a přehledně.

"Přijde mi, že tady si to vláda více rozmyslí, pak řeknou co se bude jak dělat. Ale v Česku je to jeden den tak a druhý jinak. Lidé z toho musí být zmatení a nevyznají se v tom," řekla v rozhovoru pro ROMEA TV Gabriela Müller.

I přesto, že Gabriela absolvovala bakalářský obor sociální práce, ve Švýcarsku musela absolvovat další vzdělání, aby ji byl český diplom uznán.

"Zjistila jsem, že mi tady můj český diplom neplatí. Každý zde musí absolvovat školu, je to takové uznání diplomu. Takže jsem to absolvovala a bakalářský titul mi uznali," vysvětlila Gabriela Müller.

"Je to pro mě druhý domov, ale já mám kořeny i rodinu v Česku, kde jsem se narodila. Takže to je pro mě domov jedna," zmiňuje v rozhovoru Gabriela Müller.

Přečteno: 1048x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, Švýcarsko, Média, RomkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo