romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hayato Okamura o bratru Tomiovi: Za každou cenu se chce udržet na politickém výsluní

27.7.2016 16:30
Hayato Okamura (FOTO: Facebook.com)
Hayato Okamura (FOTO: Facebook.com)

Teolog Hayato Okamura je po bratru Osamovi dalším členem rodiny Okamurových, který veřejně vystoupil proti názorům svého bratra Tomia, když poskytl iDNES.cz rozhovor. Redaktoru Luboši Palatovi odpovídal mimo jiné na otázky spjaté s vírou, politickým přesvědčením či názorem na prezidenta Miloše Zemana.

Svého bratra hodnotí Hayato jako charismatického jedince, který to "v jádru myslí dobře", je však podle svých slov znepokojen jeho vzrůstajícím populismem. "Jako by ho politika semlela," uvádí doslova. "Chytá se všech možností, jak se udržet na politickém výsluní, a to i za cenu, že zajde v některých věcech opravdu příliš daleko."

Prostřední z bratří Okamurových splňuje podle Luboše Palaty snad veškerá kritéria označení "sluníčkář". Angažoval se v pomoci iráckým křesťanským utečencům, studoval u Tomáše Halíka, uznává politiku i osobnost Angely Merkelové. Sám Hayato se však považuje za křesťanského realistu. 

"Jako křesťan jsem volán k tomu, abych byl otevřený pomoci všem lidem, bez rozdílu rasy, náboženství, kultury i jazyka. Ale v praxi to není jednoduché. V době, kdy každých několik týdnů dojde v Evropě a jejím okolí k dalšímu atentátu a téměř vždy jsou pachatelé muslimského vyznání, hluboce chápu své české spoluobčany, kteří se migrantům a uprchlíkům muslimského vyznání nedovedou otevřít. Pro mě samotného to není jednoduché, ale přijímám to jako výzvu," komentuje aktuální sérii útoků v několika evropských městech.

V závěru rozhovoru se vyjadřuje též k osobě Miloše Zemana, jehož jednání nese podle jeho slov "zjevné rysy kolaborace s Putinovou Moskvou". "Tak vyspělý národ jako Češi si zaslouží lepšího prezidenta, který jednoznačně potvrdí místo našeho národa v západní civilizaci a nebude zpochybňovat naše členství v NATO a Evropské unii," dodává Hayato Okamura, s tím, že jeho horkým favoritem na příští hlavu státu je bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer.

Kompletní podobu rozhovoru naleznete zde.

Přečteno: 1874x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Monitoring, Rozhovory, Tomio Okamura, Politika, Osobnosti, DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo