romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mypracujeme.cz: Posuzujte jednotlivce! Zdeněk Ryšavý o kampani proti předsudkům na Radiu Wave

Praha, 7.8.2012 16:25, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Minulý týden začala kampaň na podporu zaměstnávání Romů. Jejím cílem je upozornit na předsudky většinové české veřejnosti vůči jejich přístupu k práci.

Projekt společnosti IQ Roma servis a ROMEA se jmenuje Romové pracují a chtějí pracovat a navazuje na loňskou kampaň Neviditelní. Kampaň, která je postavená na paradoxech, vtipu a pozitivní argumentaci jednotlivých Romů přišel On Air představit Zdeněk Ryšavý, výkonný ředitel sdružení ROMEA.

V jaké situaci se vlastně kampaň rozjíždí? Proč se o ní v médiích mluví jako o kontroverzní? Z jakých čísel o zaměstnávání nebo spíš nezaměstnávání Romů její iniciátoři vycházejí? V rozhovoru se seznámíte s konkrétními negativními i pozitivními příklady, rozsahem a skutečnou nákladností kampaně Romové pracují a chtějí pracovat.

AUDIO

Plakátová část kampaně běží do konce srpna a souběžně funguje web mypracujeme.cz, na kterém se dozvíte o dalších plánovaných akcích v podzimních měsících. Pokud vás zajímá, jaké české podniky posuzují zájemce o práci podle jejich schopností a ne podle barvy pleti, podívejte se na www.ethnic-friendly.eu. V seznamu je zatím necelá padesátka českých firem.

ROMEA, Radio Wave
Přečteno: 1346x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Audio, Kampaň, Zaměstnávání, Zaměstnanost, Ethnic Friendly zaměstnavatelHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo