romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: Milostivé léto: Šance vyrovnat své dluhy. Koho se týká a jak bude probíhat?

18.10.2021 16:35

Za deset dní začne Milostivé léto. Dlužníci, kteří mají pohledávky vůči státu nebo firmám s většinovou státní účastí, tak mají šanci se zbavit exekucí. Musí ale zaplatit původní dluh a jednorázový poplatek exekutorovi.

„Ten člověk díky tomu, že je motivován zaplatit původní částku a zbavit se toho balvanu, rád vyjde z šedé ekonomiky a rád si někde půjčí třeba těch pár tisíc a zaplatí původní dluh,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV ředitel Institutu prevence a řešení předlužení Radek Hábl.

Někteří exekutoři s programem Milostivé léto nesouhlasí a stěžují si, že jim stát zasahuje do obchodu. Snaží se přijít na způsob, jak na něm alespoň něco vydělat.

„Například pokuta u dopravního podniku, která byla patnáct set korun a k tomu nezaplacený lístek za dvacet čtyři korun. Pan doktor Podkonický ji rozdělil na tyto dvě částky a každou vymáhá zvlášť, resp. aplikuje na ni Milostivé léto zvlášť,“ vysvětluje v rozhovoru Hábl.

Co přesně je nutné udělat a koho se levnější exekuce týkají? S ředitelem Institutu prevence a řešení předlužení Radkem Háblem o tom budeme diskutovat dnes ve 20:00.

Přečteno: 1416x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, Exekuce, dluhHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo