romea - logo
8. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Desetiminutovka Plus: „V Británii nás předem neodsuzují. Dostali jsme šanci ukázat, co umíme. Oba si plníme své sny,“ říkají Monika a Jiří Kelešovi

26.8.2021 16:30

Další díl Desetiminutovky Plus vám nabízí rozhovor se studentkou a nadanou malířkou Monikou Kelešovou. Před osmi lety odjela se svým otcem do Velké Británie. Nový domov našli na pobřeží severního moře ve městě Margate, nedaleko přístavního města Dover.

Monika se intenzivněji začala kreslení věnovat zhruba v patnácti letech. Nejčastěji kreslí portréty lidí, které jí zaujmou nebo které si její portrét vyžádají na objednávku.

„V kreslení mi radí táta. Když si všiml, že se tomu věnuji, začal mi na mé portréty říkat svůj názor. Říká mi, zda v portrétu vidí podobu. Snažím se mu naslouchat,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Monika Kelešová.

Její otec si tam otevřel fotografický ateliér, opravuje starožitné hodiny a současně také podniká v oblasti pohostinství. Svou dceru se v kreslení snaží co nejvíce podporovat.

„Chtěl bych, abych v životě dělala to, co ji baví. Já se ve starožitnostech pohybuji od mládí a vím, že když člověk dělá, co ho baví a může to být zdroj příjmu, je to k nezaplacení,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV.

sam, LC, th, jal
Přečteno: 3427x
 

Kam dál:

Štítky:  

Velká Británie, Romové, podnikání, Talent, DesetiminutovkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo