romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romka v první linii: Pavlína Balogová, sestřička na ortopedii FN Královské Vinohrady

14.4.2020 21:00

Pavlína Bologová je zdravotní sestra ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Na oddělení ortopedie pracuje již osm let. S čím vším se zdravotní sestřička potýká v období koronaviru a jak se dostala k této profesi, popisuje v dalším rozhovoru s Richardem Samkem pro Romea TV.

Na oddělení ortopedie se běžný denní režim, až na zvýšená ochranná opatření, nezměnil. Nemocnice, ale musela odložit plánované operace, které se v tuto chvíli dle nařízení Vlády nesmí provádět.

"U nás je ten režim pořád stejný, nic se nezměnilo. Jen se museli odložit plánované operace, ty se teď provádět nesmí. Jsou tu jen neodkladné případy, které se musí řešit hned. To co se dá odložit, tak se prostě odkládá," říká sestřička z FN Královské Vinohrady Praha pro ROMEA TV.

Péče o paienty se nezměnila. Pacienti, kteří čekají na testy COVID - 19 a musí být hospitalizování, jsou oddělení a přistupuje se k nim v ochranými pomůckami.

"Je tam jen jiný přístup k podezřelým pacientům, ale péče se dostává všem stejná," sdělila pro ROMEA TV, Pavlína Balogová.

Návštěvy pacientů jsou zakázané. Dle paní Balogové se personál i rodina snaží pacienty o aktuální situaci informovat. I když se běžný denní provoz nezměnil, pacienti situaci vnímají.

"Rouška se nosí i při běžném provozu, ale lidé vědí co se děje, takže je to pro ně horší. Je pravdou to, že v normálním režimu, když jsme nevěděli, že něco takového existuje. Si člověk vzal rukavice, ale tu roušku si vzal málo kdy. Dnes už na pokoj, bez roušky, nevstoupíme," říká zdrvotní sestra Balogová.

I když se k práci zdravotní sestry Pavlína Balogová dostala jen náhodou, moc jí baví a naplňuje.

"Byla to náhoda, že jsem se stala sestřičkou. Před devíti lety jsem ztratila práci a ocitla se na Úřadu práce. To byla pro mě nejhorší doba. Pak mi jedná má známá řekla, že ve Vinohradské nemocnici shánějí lidi. Začínala jsem jako sanitář. Pak mi vedoucí staničních sester nabídla práci na ortopedii, musela jsem si dodělat školu a od té doby jsem na tomto oddělení. V té práci jsem se našla a moc mě to baví," vypráví Pavlína Balogová.

Protože Pavlína Balogová matkou dvou dcer, čelila rohodnutí jestli zůstat doma, nebo chodit do práce. Dle jejich slov se rozhodla racionálně. Je pro ni důležitá také vzájemná podpora kolegů.

"Pracuji ve dvanáctihodinových směnách. Náš tým na ortopedii je úžasný, navzájem se podporujeme. Mám dvě dcery, samozřejmě, že mám obavy z nákazy a bojím se, že ji můžu přinést i na ně. Rozhodnutí chodit nebo nechodit do práce bylo pro mne obrovské dilema. Převážila ale racionalita. Vysoká míra vlastní bezpečnosti a existenční jistota," přiznává v rozhovoru Pavlína Balogová.

Přečteno: 2861x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Zdraví, Praha, Nemocnice, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo