romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romka v první linii: Pavlína Balogová, sestřička na ortopedii FN Královské Vinohrady

14.4.2020 21:00

Pavlína Bologová je zdravotní sestra ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Na oddělení ortopedie pracuje již osm let. S čím vším se zdravotní sestřička potýká v období koronaviru a jak se dostala k této profesi, popisuje v dalším rozhovoru s Richardem Samkem pro Romea TV.

Na oddělení ortopedie se běžný denní režim, až na zvýšená ochranná opatření, nezměnil. Nemocnice, ale musela odložit plánované operace, které se v tuto chvíli dle nařízení Vlády nesmí provádět.

"U nás je ten režim pořád stejný, nic se nezměnilo. Jen se museli odložit plánované operace, ty se teď provádět nesmí. Jsou tu jen neodkladné případy, které se musí řešit hned. To co se dá odložit, tak se prostě odkládá," říká sestřička z FN Královské Vinohrady Praha pro ROMEA TV.

Péče o paienty se nezměnila. Pacienti, kteří čekají na testy COVID - 19 a musí být hospitalizování, jsou oddělení a přistupuje se k nim v ochranými pomůckami.

"Je tam jen jiný přístup k podezřelým pacientům, ale péče se dostává všem stejná," sdělila pro ROMEA TV, Pavlína Balogová.

Návštěvy pacientů jsou zakázané. Dle paní Balogové se personál i rodina snaží pacienty o aktuální situaci informovat. I když se běžný denní provoz nezměnil, pacienti situaci vnímají.

"Rouška se nosí i při běžném provozu, ale lidé vědí co se děje, takže je to pro ně horší. Je pravdou to, že v normálním režimu, když jsme nevěděli, že něco takového existuje. Si člověk vzal rukavice, ale tu roušku si vzal málo kdy. Dnes už na pokoj, bez roušky, nevstoupíme," říká zdrvotní sestra Balogová.

I když se k práci zdravotní sestry Pavlína Balogová dostala jen náhodou, moc jí baví a naplňuje.

"Byla to náhoda, že jsem se stala sestřičkou. Před devíti lety jsem ztratila práci a ocitla se na Úřadu práce. To byla pro mě nejhorší doba. Pak mi jedná má známá řekla, že ve Vinohradské nemocnici shánějí lidi. Začínala jsem jako sanitář. Pak mi vedoucí staničních sester nabídla práci na ortopedii, musela jsem si dodělat školu a od té doby jsem na tomto oddělení. V té práci jsem se našla a moc mě to baví," vypráví Pavlína Balogová.

Protože Pavlína Balogová matkou dvou dcer, čelila rohodnutí jestli zůstat doma, nebo chodit do práce. Dle jejich slov se rozhodla racionálně. Je pro ni důležitá také vzájemná podpora kolegů.

"Pracuji ve dvanáctihodinových směnách. Náš tým na ortopedii je úžasný, navzájem se podporujeme. Mám dvě dcery, samozřejmě, že mám obavy z nákazy a bojím se, že ji můžu přinést i na ně. Rozhodnutí chodit nebo nechodit do práce bylo pro mne obrovské dilema. Převážila ale racionalita. Vysoká míra vlastní bezpečnosti a existenční jistota," přiznává v rozhovoru Pavlína Balogová.

Přečteno: 3086x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Zdraví, Praha, Nemocnice, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo