romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: „V politice mi chyběla svoboda,“ říká novinářka a pedagožka Denisa Havrľová

29.7.2021 17:00

Hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus ROMEA TV byla novinářka a pedagožka Denisa Havrľová, výrazná osobnost veřejného života na Slovensku. Jarmila Balážová s ní hovořila o její cestě k novinařině a rozdílům mezi prací v romských novinách a prací v největší slovenské tiskové agentuře.

„V romských novinách je to jednodušší v tom, že se věnujete jen romskému tématu. Když jsem přišla do slovenské tiskové agentury, tak jsem je poprosila, aby mi dávali různá témata. Když ale bylo nějaké romské téma, tak jsem ho udělala, protože jsem s tím už měla zkušenosti,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Denisa Havrľová.

To, že začala pracovat ve Slovenské tiskové agentuře, pro ni bylo podle jejích slov největší školou. V rozhovoru se jí Jarmila Balážová také ptá, proč potom z novinařiny odešla do státní správy, kde pracovala pro vládního zmocněnce pro romské komunity Ábela Ravasze a později jako asistentka poslankyně Aleny Bašistové.

„Byla to ztráta svobody, musela jsem si zvyknout na systém státní správy. Musela jsem sledovat politiku, přemýšlet nad tím, co si můžeme a nemůžeme dovolit, když se řešil nějaký problém, například útok policistů na Romy v Moldavě nad Bodvou,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Denisa Havrľová.

Od roku 2019 až po současnost vyučuje Denisa žurnalistickou fotografii na Soukromé umělecké škole designu v Bratislavě. Proč dala této práci přednost před novinařinou a co jí umožňuje?

AUDIO VERZE NA SPOTIFY

th, LC, jab, bau
Přečteno: 2360x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Osobnosti, Slovensko, Desetiminutovka, Video, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo