romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vít Hassan: Podle gay skinheada by Hájek v Německu ihned skončil

Praha, 21.8.2012 13:23, (ROMEA)

Gay skinheadi jsou skutečnou menšinou v subkultuře skinheadů, která aktivně vystupuje proti rasové nesnášenlivosti, neonacismu a homofobii. Zde přináším rozhovor, který jsem na festivalu Prague Pride vedl s jedním z německých Gay skinheadů.

Proti čemu konkrétně Gay skinheads vystupují?

Konkrétně proti neonacismu a proti diskriminaci.

Proti diskriminaci menšin...

Přesně tak.

Setkali jste se s nějakými problémy s neonacisty?

Žijeme v Německu v Berlíně a v něm problémy nejsou, ale třeba v Hannoveru, který je známý tím, že se tam vyskytuje větší počet neonacistických skupin, tak tam už jsme zažili i vyloženě fyzická napadení.

Napadli Vás v Gay klubu nebo když jste šli takhle oblečení, nebo?

Oni nás napadli, když jsme šli ve skupině. Když nás O! skins šlo ve skupině víc. Bylo nás asi pětadvacet a napadli nás na veřejném prostranství, kde jsme se sešli a kde jsme diskutovali a popíjeli.

Jaký máte názor třeba na iniciativu D.O.S.T.?

Tahle skupina mi skutečně názorově i tím jak se vyjadřuje připomíná dost názory radikálních neonacionálních stran. Tady bych chtěl zdůraznit to, že pokud by se nějaká takováhle organizace takhe vyjádřila v Německu, tak jak se vyjádřila tady, tak by šli všichni okamžitě za mříže, nebo by proti nim bylo vedeno stíhání.

Jak je to s Gay Pride v Německu?

Gay Pride v Německu se pořádá v několika městech, nejenom v Berlíně. V Berlíně minulý rok přišlo 2,5 milonu lidí, tento rok to bylo obdobné. Tam je to samozřejmě obrovské, trvá to celý den. Žádné nátlakové akce nebo demonstrace proti Christopher street day nejsou nebo nejsou tak čitelně znatelné jako tady u nás. Na CSD v Berlíně je pozitivní, že tam chodí spousty heterosexuálních lidí, rodiny s dětma a bere se to tam jako normální kulturní záležitost, jako akce, kde se maj lidi bavit. Tam negativní napadání akce nebo zamlžování pravé skutečnosti té akce, prostě neexistuje.

Co, kdyby se nějaký politik vyjádřil, tak jako pan Hájek ve smyslu toho, že jsou homosexuálové devianti, že se jedná se o náborovou akci homosexuálů, že se jedná o homosexualismus...

Tak by v politice jednoduše okamžitě skončil.

Vít Hassan
Přečteno: 2206x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, Gay, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo