romea - logo
20. dubna 2021 (úterý)
svátek má Marcela

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vít Hassan: Podle gay skinheada by Hájek v Německu ihned skončil

Praha, 21.8.2012 13:23, (ROMEA)

Gay skinheadi jsou skutečnou menšinou v subkultuře skinheadů, která aktivně vystupuje proti rasové nesnášenlivosti, neonacismu a homofobii. Zde přináším rozhovor, který jsem na festivalu Prague Pride vedl s jedním z německých Gay skinheadů.

Proti čemu konkrétně Gay skinheads vystupují?

Konkrétně proti neonacismu a proti diskriminaci.

Proti diskriminaci menšin...

Přesně tak.

Setkali jste se s nějakými problémy s neonacisty?

Žijeme v Německu v Berlíně a v něm problémy nejsou, ale třeba v Hannoveru, který je známý tím, že se tam vyskytuje větší počet neonacistických skupin, tak tam už jsme zažili i vyloženě fyzická napadení.

Napadli Vás v Gay klubu nebo když jste šli takhle oblečení, nebo?

Oni nás napadli, když jsme šli ve skupině. Když nás O! skins šlo ve skupině víc. Bylo nás asi pětadvacet a napadli nás na veřejném prostranství, kde jsme se sešli a kde jsme diskutovali a popíjeli.

Jaký máte názor třeba na iniciativu D.O.S.T.?

Tahle skupina mi skutečně názorově i tím jak se vyjadřuje připomíná dost názory radikálních neonacionálních stran. Tady bych chtěl zdůraznit to, že pokud by se nějaká takováhle organizace takhe vyjádřila v Německu, tak jak se vyjádřila tady, tak by šli všichni okamžitě za mříže, nebo by proti nim bylo vedeno stíhání.

Jak je to s Gay Pride v Německu?

Gay Pride v Německu se pořádá v několika městech, nejenom v Berlíně. V Berlíně minulý rok přišlo 2,5 milonu lidí, tento rok to bylo obdobné. Tam je to samozřejmě obrovské, trvá to celý den. Žádné nátlakové akce nebo demonstrace proti Christopher street day nejsou nebo nejsou tak čitelně znatelné jako tady u nás. Na CSD v Berlíně je pozitivní, že tam chodí spousty heterosexuálních lidí, rodiny s dětma a bere se to tam jako normální kulturní záležitost, jako akce, kde se maj lidi bavit. Tam negativní napadání akce nebo zamlžování pravé skutečnosti té akce, prostě neexistuje.

Co, kdyby se nějaký politik vyjádřil, tak jako pan Hájek ve smyslu toho, že jsou homosexuálové devianti, že se jedná se o náborovou akci homosexuálů, že se jedná o homosexualismus...

Tak by v politice jednoduše okamžitě skončil.

Vít Hassan
Přečteno: 2220x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, Gay, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo