romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Česká youtuberská scéna vzniká zatím bez Romů

21.6.2016 15:52
Foto: Printscreen z vlogu Radka Bangy ze zákulisí Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2015
Foto: Printscreen z vlogu Radka Bangy ze zákulisí Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2015

„Nazdar lidi, tady je Radek Banga, vítejte na mém vlogu. Přesně tak, i já jsem se zbláznil; i já dělám vlog a i já se chci stát youtuberem!“ Tak vítá Radek Banga (Gipsy.cz) diváky na svém youtubovém kanálu, jehož videa už sbírají první tisíce zhlédnutí. Světový fenomén „vlogování youtuberů“ si našel výrazné místo i v Česku. Uspět na youtubové scéně však rozhodně nemůže kdokoli. Jde hlavně o osobnost, humor, nápady, ale také odvahu, na čas náročné pravidelné vkládání příspěvků, kuráž snášet nejen kladnou kritiku, ale častokrát i nejrůznější urážky.

Romské youtubery byste v Česku hledali těžko. Zpěvák Jan Bendig prozradil, že by chtěl brzy začít natáčet vlogy věnující se proměnám dívek, které potkává na ulici. Brzy tak budete moci Honzovu zálibu v líčení sledovat téměř v přímém přenosu. Je přesvědčený, že Romové by na YouTube úspěch mít mohli. Podle něj mají pestrý smysl pro humor, existuje mezi nimi spousta „srandistů“ a je škoda, že netočí primárně pro YouTube, ale spíše jen náhodně nahrávají videa na Facebook. Podle Davida Tišera, ředitele společnosti Ara Art z. s., by bylo ideální, kdyby se objevil mladý člověk, který bude dělat videa s nadhledem a humorem, jako tomu bylo u kampaně „#PrayForPray“ a videa „My žijeme jinak“, které vtipným zpracováním naráželo na běžná česká „prej“, kterým společnost v souvislosti s Romy věří. Za zmínku stojí úspěch slovenských Romů, kteří pod názvem Romano magazinos na YouTube už několik let vypouštějí do světa vtipná videa v romštině, která mají desetitisícovou sledovanost.

Celý článek si přečtěte v tištěném vydání měsíčníku Romano voďi (květen 2016). Objednejte si časopis pomocí jednoduchého formuláře na www.romanovodi.cz.

Přečteno: 1494x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

RV 5/2016, Média, You TubeHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo