romea - logo
13. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česká youtuberská scéna vzniká zatím bez Romů

21.6.2016 15:52
Foto: Printscreen z vlogu Radka Bangy ze zákulisí Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2015
Foto: Printscreen z vlogu Radka Bangy ze zákulisí Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2015

„Nazdar lidi, tady je Radek Banga, vítejte na mém vlogu. Přesně tak, i já jsem se zbláznil; i já dělám vlog a i já se chci stát youtuberem!“ Tak vítá Radek Banga (Gipsy.cz) diváky na svém youtubovém kanálu, jehož videa už sbírají první tisíce zhlédnutí. Světový fenomén „vlogování youtuberů“ si našel výrazné místo i v Česku. Uspět na youtubové scéně však rozhodně nemůže kdokoli. Jde hlavně o osobnost, humor, nápady, ale také odvahu, na čas náročné pravidelné vkládání příspěvků, kuráž snášet nejen kladnou kritiku, ale častokrát i nejrůznější urážky.

Romské youtubery byste v Česku hledali těžko. Zpěvák Jan Bendig prozradil, že by chtěl brzy začít natáčet vlogy věnující se proměnám dívek, které potkává na ulici. Brzy tak budete moci Honzovu zálibu v líčení sledovat téměř v přímém přenosu. Je přesvědčený, že Romové by na YouTube úspěch mít mohli. Podle něj mají pestrý smysl pro humor, existuje mezi nimi spousta „srandistů“ a je škoda, že netočí primárně pro YouTube, ale spíše jen náhodně nahrávají videa na Facebook. Podle Davida Tišera, ředitele společnosti Ara Art z. s., by bylo ideální, kdyby se objevil mladý člověk, který bude dělat videa s nadhledem a humorem, jako tomu bylo u kampaně „#PrayForPray“ a videa „My žijeme jinak“, které vtipným zpracováním naráželo na běžná česká „prej“, kterým společnost v souvislosti s Romy věří. Za zmínku stojí úspěch slovenských Romů, kteří pod názvem Romano magazinos na YouTube už několik let vypouštějí do světa vtipná videa v romštině, která mají desetitisícovou sledovanost.

Celý článek si přečtěte v tištěném vydání měsíčníku Romano voďi (květen 2016). Objednejte si časopis pomocí jednoduchého formuláře na www.romanovodi.cz.

Přečteno: 1508x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

RV 5/2016, Média, You TubeHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo