romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nové číslo Romano voďi: Rozhovor s Gipsy Kings, sídliště Písečná rok po vraždě, streetwork v maringotce

19.6.2018 16:23
Gypsy Kings / RV 4_2018 (The Original Gypsies of Camargue, FOTO: Antonín Jelínek)
Gypsy Kings / RV 4_2018 (The Original Gypsies of Camargue, FOTO: Antonín Jelínek)

Dvanáct a půl let vězení vyměřil soud muži, který na chomutovském sídlišti zastřelil mladého Roma. Vadil mu hluk a vypálil na něj 13 ran. Za vraždu s rozmyslem mu hrozilo až 20 let. Co si o výši trestu myslí Romové v Chomutově a jak se jim dnes na místě, kde zbytečně vyhasl život člověka, žije? Přečtěte si v reportáži Patrika Bangy, který se do Jirkovské ulice vydal rok po tragické noci.

Nezmeškejte ani články, které jsou jen v tištěné verzi a objednejte si své předplatné časopisu Romano voďi na www.romanovodi.cz

Do České republiky zavítala jedna z nejúspěšnějších romských kapel na světě – famózní muzikanti Gipsy Kings. Mají ale nový název, který odkazuje na Camargue, francouzskou provincii, v jejímž hlavním městě se každoročně koná pouť k patronce Romů, Kaľi Sáře. Proč se přejmenovali nebo jestli se daly na hudbu i jejich děti, se dozvíte v rozhovoru, ke kterému přijali naše pozvání.

Jak se rýsují plány na podobu budoucího památníku v Letech u Písku mapuje článek o další z debat, do které se poprvé zapojili i místní obyvatelé. Představíme vám malého bojovníka z Bruntálu Dominika, který zápasí s vážnou nemocí i jako žák jednoho z nejlepších učitelů shaolinu u nás. Jak funguje streetwork v maringotce nízkoprahového klubu Coolna ve Znojmě nebo proč je tak málo kvalitních pracovníků, jsme si povídali s jeho vedoucím a nositelem významné ceny Časovaná bota Robertem Kneblem.

Pozveme vás také do divadla na romské pohádky i k letošnímu ročníku soutěže Romano suno, na jejíchž předchozích dvacet let zavzpomínala jedna z nejpovolanějších – Marie Bořkovcová.

Časopis si objednejte pomocí jednoduchého formuláře na www.romanovodi.cz.

Přečteno: 1204x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romano voďi, editorial, RV 4/2018HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo