romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Prosincové Romano voďi představuje Yvettu Blanarovičovou, romského kněze i Vánoce u Romů

22.12.2017 14:58
Prosincové Romano voďi - 12/2017
Prosincové Romano voďi - 12/2017

 „To ten rok zase utekl,“ říkáme si často o Vánocích. Nebo „jak ten čas letí“. A je to pravda a není… Jako by to bylo včera, co jsme připravovali poslední prosincové číslo – a přitom od té doby urazila Země svou cestu okolo Slunce a vystřídalo se 365 dní. A každý z těch dnů měl stejný počet hodin a uběhl stejně rychle (nebo pomalu).

Moc ráda bych na tomto místě vřele poděkovala vám, milí čtenáři, za přízeň, kterou nám věnujete. Osobnostem, o kterých píšeme, za to, že nám pro vás vyprávějí své příběhy, pomáhají inspirovat druhé a bořit hranice mezi lidmi. A také všem svým kolegům, redaktorům a spolupracovníkům, se kterými pro vás časopis tvoříme – za jejich práci i přesvědčení, že naše společné úsilí má smysl.

V letošním vánočním čísle jsme pro vás k čaji a cukroví připravili velký rozhovor s herečkou, zpěvačkou a ředitelkou organizace La Sophia Yvettou Blanarovičovou. Do svých svátečních domovů a vánočních tradic nás nechali nahlédnout Romové z různých koutů Čech, Moravy nebo třeba ze Slovenska a (nejen) o tom, proč Vánoce vlastně slavíme a co znamenají dnes, v „moderní“ a uspěchané době, jsme si povídali s prvním římskokatolickým knězem s romskými kořeny Vojtěchem Vágaiem. Nejvýznamnější momenty letošního roku na naší politické scéně ve svém komentáři přibližuje a hodnotí Patrik Banga, nezapomněli jsme ale ani na kulturu nebo (jak jinak než vánoční) povídku.

Přeji vám zajímavé čtení, milí čtenáři!

Bachtaľi Karačoňa the lošalo nevo berš, but bacht the sasťipen, kamiben the smirom andro jilo. Veselé Vánoce a ještě lepší nový rok, hodně štěstí, zdraví, lásky a pokoje v srdcích.

O Romano voďi více na www.romanovodi.cz 

Přečteno: 1408x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romano voďi, editorialHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo