romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Prosincové Romano voďi představuje Yvettu Blanarovičovou, romského kněze i Vánoce u Romů

22.12.2017 14:58
Prosincové Romano voďi - 12/2017
Prosincové Romano voďi - 12/2017

 „To ten rok zase utekl,“ říkáme si často o Vánocích. Nebo „jak ten čas letí“. A je to pravda a není… Jako by to bylo včera, co jsme připravovali poslední prosincové číslo – a přitom od té doby urazila Země svou cestu okolo Slunce a vystřídalo se 365 dní. A každý z těch dnů měl stejný počet hodin a uběhl stejně rychle (nebo pomalu).

Moc ráda bych na tomto místě vřele poděkovala vám, milí čtenáři, za přízeň, kterou nám věnujete. Osobnostem, o kterých píšeme, za to, že nám pro vás vyprávějí své příběhy, pomáhají inspirovat druhé a bořit hranice mezi lidmi. A také všem svým kolegům, redaktorům a spolupracovníkům, se kterými pro vás časopis tvoříme – za jejich práci i přesvědčení, že naše společné úsilí má smysl.

V letošním vánočním čísle jsme pro vás k čaji a cukroví připravili velký rozhovor s herečkou, zpěvačkou a ředitelkou organizace La Sophia Yvettou Blanarovičovou. Do svých svátečních domovů a vánočních tradic nás nechali nahlédnout Romové z různých koutů Čech, Moravy nebo třeba ze Slovenska a (nejen) o tom, proč Vánoce vlastně slavíme a co znamenají dnes, v „moderní“ a uspěchané době, jsme si povídali s prvním římskokatolickým knězem s romskými kořeny Vojtěchem Vágaiem. Nejvýznamnější momenty letošního roku na naší politické scéně ve svém komentáři přibližuje a hodnotí Patrik Banga, nezapomněli jsme ale ani na kulturu nebo (jak jinak než vánoční) povídku.

Přeji vám zajímavé čtení, milí čtenáři!

Bachtaľi Karačoňa the lošalo nevo berš, but bacht the sasťipen, kamiben the smirom andro jilo. Veselé Vánoce a ještě lepší nový rok, hodně štěstí, zdraví, lásky a pokoje v srdcích.

O Romano voďi více na www.romanovodi.cz 

Přečteno: 1468x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romano voďi, editorialHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo