romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miroslav Kováč: Radikální extrémisté bez podpory veřejnosti do Janova nešli

Janov, 18.11.2013 10:18, (ROMEA)
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz

Jiří Šlégr - v Mostě známý jako „nákupčí z Intersparu“ ohlásil na „Den boje za svobodu a demokracii“ neděli 17. listopadu vzpomínkový pochod na rok 2008, kdy došlo ke krvavému střetu s policií na sídlišti Janov, který nazval „Proti kriminalitě a policejnímu násilí“.

Pochod měl projít od vlakového nádraží, přes Litvínov, směrem k sídlišti Janov, kde se měl zastavit u kruhového objezdu v ulici Podkrušnohorská směrem do ulice Přátelství a v místech, ve kterých došlo ke střetu s policií, se měli zapálit svíčky (zřejmě jako připomínka na perzekuci českých studentů německými okupanty v roce 1939). Pak měl průvod pokračovat ulicí Přátelství, kde by se po přednesení proslovů před budovou Základní školy (zřejmě připomínka na jeho sestru) akce ukončila.

Na tuto akci dorazila podle očekávání asi desítka Šlégrových přívrženců, kterým se již v minulosti podařilo zmanipulovat obyčejné lidi k tomu, aby hlasitě provolávali protiromská a rasistická hesla a poté, co se sami stáhli, nechali dav čelit těžkooděncům, kteří se snažili hájit veřejný pořádek tak, aby nedošlo k újmě na zdraví a majetku.

Avšak když skupinka extrémistů zjistila, že nemá podporu obyčejných lidí z Litvínovska, za které by se schovala, a tudíž by na sebe musela převzít plnou odpovědnost z případného protiprávního jednání před policií, která situaci monitorovala, upustila od plánovaného pochodu na janovské sídliště a ukončila akci před vlakovým nádražím zapálením svící u památníku násilníka, kterého v potyčce ubodal Rom.

Miroslav Kováč
Přečteno: 1410x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Demonstrace, Janov, Jiří Šlégr, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo