romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na sobotu se v Praze svolávají odpůrci migrantů i jejich zastánci

Praha, 15.10.2015 9:51
Michal Ulvr z organizace AKORN při blokádě protiimigrantské demonstrace 18. 7. 2015 na Václavském náměstí (FOTO: Romea.cz)
Michal Ulvr z organizace AKORN při blokádě protiimigrantské demonstrace 18. 7. 2015 na Václavském náměstí (FOTO: Romea.cz)

Na sobotu se na Václavské náměstí v Praze svolávají odpůrci migrantů i jejich zastánci. Odpůrci se sejdou před Národním muzeem, zastánci u sochy svatého Václava. Vyplývá to z oznámení veřejných shromáždění na stránkách pražského magistrátu. Iniciativa Proti projevům nenávisti plánuje pochod na náměstí Míru. Ze Strahova přijedou podpořit protestující proti uprchlíkům motorkáři. V polovině září se podobných demonstrací na stejném místě zúčastnily stovky lidí.

"Počet shromáždění šířících nenávist proti uprchlíkům roste jak houby po dešti. Už prakticky co týden se v nějakém městě nějaké takové koná," píšou pořadatelé akce Za otevřenou Evropu a lidská práva, proti nenávisti, xenofobii a rasismu na sociální síti. Na akci vystoupí s projevy například koordinátor pomoci v Maďarsku Jan Vrobel nebo etnolog Michal Pavlásek. Hovořit bude také zástupce serveru www.manipulatori.cz, který se snaží odhalovat manipulace a hoaxy. Za Romy sdružené ve spřáteleném spolku promluví Ivanka "Mariposa" Čonková.

Mezi ohlášenými řečníky akce proti uprchlíkům jsou politici Tomio Okamura a Radim Fiala nebo zpěvák Aleš Brichta.

Na stejném místě se demonstrovalo už v polovině září. Shromáždění kritiků islamismu u budovy Národního muzea se tehdy podle odhadu policie zúčastnilo 700 až 800 lidí. Jejich příznivci byli i u zadní části pomníku svatého Václava, před kterým se konala manifestace za solidaritu s uprchlíky. Té se podle odhadu policistů na místě zúčastnilo v různých fázích 300 až 500 lidí.

Protiislámskou demonstraci podpořili účastníci motorkářské demonstrace Bikeři proti islámu, kteří po několik minut za troubení a túrování projížděli v době shromáždění na Václavském náměstí v koloně po magistrále. Prahou projelo zhruba 350 motocyklů. Další demonstraci, tentokrát proti uprchlickým kvótám schváleným EU, svolala Strana svobodných občanů na 28. září. Sešlo se tam asi 200 lidí. Několik protiislámsky zaměřených akcí uspořádala iniciativa Islám v ČR nechceme. Odborníci z ministerstva vnitra ji zmiňují v pravidelných zprávách o extremismu, kde je označována za krajní pravici.

Přečteno: 734x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Demonstrace, Domácí, Uprchlíci, Islám, Slušný ČechHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo