romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie po pochodu v Duchcově obvinila 3 lidi, mj. z výtržnictví

Duchcov, 24.6.2013 16:45, (ROMEA)
(FOTO: ROMEA)
(FOTO: ROMEA)

Policie po sobotních nepokojích v Duchcově na Teplicku obvinila tři lidi z napadení úřední osoby a výtržnictví. Dalších osm se dopustilo přestupků. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Jana Matonohová. Účastníci demonstrace poškodili 11 policejních aut, zraněno bylo 11 policistů.

"K újmě na zdraví došlo u 11 policistů, většinou šlo o zranění nohou a rukou nebo naražení žeber. Žádné zranění si nevyžádalo hospitalizaci," uvedla mluvčí. Demonstranti poškodili 11 policejní aut, u několika vysklili okna.

Policie upřesnila také počet předvedených lidí. Z 18 předvedených se osm osob dopustilo přestupku, šest z nich proti občanskému soužití a dva proti veřejnému pořádku. "Tři podezřelí z napadení úřední osoby a výtržnictví už byli obviněni," dodala Matonohová.

Na sobotní mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) dorazilo v sobotu zhruba 1000 příznivců strany, nedaleko nich se sešlo zhruba 200 Romů a jejich zastánců včetně krajní levice. Demonstranti několikrát uhnuli z trasy plánovaného pochodu, snažili se prorazit policejní kordony. Policie proti nim zasáhla vodním dělem, pyrotechnikou i slzným plynem. Demonstranti házeli odpadky, kameny i skleněné lahve.

V Duchcově je napjatá atmosféra od 18. května, kdy pětice Romů napadla mladý manželský pár vracející se z diskotéky. Ženu povalili na zem, kopali a bili pěstmi. Policie případ klasifikovala jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Policie také musela zasahovat na konci května po protiromském shromáždění několika stovek lidí na hlavním duchcovském náměstí. Po oficiálním skončení akce totiž asi 300 protestujících vyrazilo směrem k ulicím, kde bydlí Romové.

Přečteno: 1162x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Duchcov, Extremismus, Romové, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo