romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sobotní demonstrace DSSS v Duchcově proběhla bez větších konfliktů

Duchcov, 31.3.2014 11:57, (ROMEA)
V severočeském Duchcově se konala 29. 3. 2014 protiromská demosntrace pořádaná extremisty z DSSS (FOTO: Lukáš Matoška)
V severočeském Duchcově se konala 29. 3. 2014 protiromská demosntrace pořádaná extremisty z DSSS (FOTO: Lukáš Matoška)

V severočeském Duchcově se v sobotu konala další protiromská akce. Svolala ji opět Dělnická strana sociální spravedlnosti, která se rozhodla demonstrovat proti nízkým trestům, které u Krajského soudu dostali útočníci z Duchcova.

Podle serveru udalosti112.cz se na shromáždění sešlo pouze několik desítek příznivců DSSS, které si v naprostém poklidu až na malé výjimky místních „provokatérů“ vyslechlo projevy zástupců místní organizace DSSS a následně se odebralo na pochod ulicemi města. Při pochodu příznivci DSSS skandovali hesla zaměřená proti romské menšině. Severočeská policie měla demonstraci plně pod kontrolou. Policistů bylo totiž na samotné akci více jak demonstrujících příznivců DSSS.

„S ohledem na demonstrace, které v Duchcově proběhly během loňského roku, jsme nechtěli bezpečnostní situaci podcenit, proto byla do opatření nasazena přibližně stovka policistů, kteří dohlíželi na pokojný průběh shromáždění. Hlídky kontrolovaly také vozidla a osoby směřující do města, během dopoledních kontrol jsme zajistili sedm zbraní, například jednu mačetu, jednu tonfu, "boxer" nebo zavírací nůž,“ řekl serveru Daniel Vítek, mluvčí teplické Policie.

Akce se zúčastnilo přibližně 100 lidí. Nechyběli protirasističtní a protifašističtí aktivisté ze sdružení Konexe, kteří uspořádali program pro děti a vydali společné prohlášení v němž odmítli nenávistné pochody Duchcovem, upozornili na pokles cen nemovitostí v městě způsobené napětím, sdělili, že nebudou společně veřejně vystupovat a vyzvali média k objektivnímu informování.

„Občanské sdružení Konexe dnes nepostaví pódium, nezazní hudba, budeme romské rodiny podporovat uvnitř domů. Pro romské děti připravilo aktivity na bezpečném místě, aby odvedlo jejich pozornost od dnešních událostí,“ stojí kromě jiného v prohlášení.

bau, udalosti112.cz, socsol.cz
Přečteno: 1214x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, Duchcov, Demonstrace, Konexe, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo