romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SRP k protiromským demonstracím: S majoritou o rasistické hlouposti diskutujte klidně, nenechte se vyprovokovat k násilným střetům

Praha, 23.8.2013 15:10, (ROMEA)
Logo Strany rovných příležitostí
Logo Strany rovných příležitostí

Vážení Romové, v sobotu 24. srpna pořádají rasističtí extremisté v 11 městech ČR pochody proti Romům. Cílem těchto pochodů je zviditelnění extremistických hnutí pomocí využití sociálního napětí ve společnosti, obdobně jako ve 30. letech minulého století, když se z frustrovaného občana, příslušníka majority, stal vrah. Přestože je PČR připravena eskalaci násilí proti Vám eliminovat, riziko ohrožení Vaší bezpečnosti je vysoké a nemůžeme vyloučit případné konfliktní situace.

Členové předsednictva Strany rovných příležitostí se na Vás Romy, žijící v ČR, obrací s následující naléhavou výzvou:

Romale,

nejen v sobotu, ale i v nastávajících volebních měsících se stále častěji budeme setkávat s demonstracemi pořádanými rasisty a anticikanisty, za účasti frustrovaných občanů, pro které se Rom stává společným jmenovatelem, synonymem východiska z jejich osobní krize. Již v minulosti se osvědčilo, že značka „Rom“ dokázala vynést do vrcholné politiky i jinak bezvýznamné osobnosti typu Čunek, Řápková, Okamura, Doubrava a mnoho dalších. Proto si uvědomte, že jejich tlak na frustraci občanů bude před volbami enormně sílit, a to tak, že budou populistickou anticikánskou rétoriku používat intenzivněji. Proto, pokud Vás kdokoli bude nutit, abyste se v den konání pochodů z místa, kde žijete, odešli schovat se jinam-odmítněte to! Tyto nedůstojné, ponižující praktiky jsme již jednou zažili. Připomeňme si zkušenost našich rodičů z doby druhé světové války, kdy se před nacisty a jejich poskoky museli také schovávat a stejně jim to nepomohlo.

V místě a v den demonstrací omezte svůj pohyb na co nejmenší míru. Více jak kdy jindy, kontrolujte pohyb svých dospívajících děti - nenechte je bez dozoru. V zájmu zdravého vývoje malých dětí je ochraňte před děsivými zážitky - nenechte je sledovat a poslouchat rasistické marše.

Pokud se rozhodnete si zorganizovat shromáždění, organizujte je klidná, nenásilná a v duchu romských tradic, tedy „Vy po nás kamenem - My po vás čardášem.“ S majoritou o rasistické hlouposti diskutujte klidně. Nenechte se vyprovokovat k násilným střetům. Avšak bude-li to muset být, nenechte se ponižovat a braňte se tak, jak to jen Vy umíte. Nezapomeňte, že mlčením legitimizujete zlo!

Budete-li potřebovat s organizováním akcí pomoci, rádi Vám pomůžeme. Kontaktujte nás na emailu strana.rovnych@gmail.com

SRP
Přečteno: 1149x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

SRP, Romové, Demonstrace, výzvaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo