romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Změna pro Plzeň bude v sobotu protestovat proti pochodu neonacistů městem

Plzeň, 28.2.2014 15:31, (ROMEA)
Změna pro Plzeň (FOTO: Facebook.com)
Změna pro Plzeň (FOTO: Facebook.com)

Změna pro Plzeň se zúčastní sobotního občanského „Happeningu za společnost bez předsudků“, neboť vyjádření jasného postoje politických stran proti podobným destabilizačním tendencím ve společnosti považuje za morální normu, charakterizující vyspělou demokratickou společnost. Vyjádření Změny pro Plzeň k sobotnímu pochodu pravicových extremistů Server Romea.cz toto prohlášení zveřejňuje v plném znění.

Vyjádření Změny pro Plzeň k sobotnímu pochodu pravicových extremistů

Změna pro Plzeň se zúčastní sobotního občanského „Happeningu za společnost bez předsudků“, neboť vyjádření jasného postoje politických stran proti podobným destabilizačním tendencím ve společnosti považuje za morální normu, charakterizující vyspělou demokratickou společnost.

Změna pro Plzeň se tak připojuje k aktivitám iniciativ „Plzeň proti rasismu“ a „V Plzni nácky nechceme.“ Změna pro Plzeň odmítá všechny projevy diskriminace či rasismu, které spatřuje ve svolání výše zmíněného pochodu.Změna pro Plzeň naopak prosazuje rovnoprávnost a nenásilné řešení všech sociálních problémů.

Řešení spatřuje například v cílené práci s komunitami, či v konstruktivním dialogu všech stran sporů. Změna pro Plzeň prosazuje cestu aktivní občanské společnosti, kdy se občané aktivně podílejí na chodu státu a tvorbě zákonů, a proto přirozeně nemůže tolerovat jakékoliv pokusy o skryté či otevřené tendence k destabilizaci této obecní pospolitosti a zůstávat vůči nim ve lhostejné pasivitě.

Činnost občanského sdružení ROMEA považujeme naopak za přínosný způsob ke zvyšování identity romského etnika, která vede k přímé participaci na obecním životě v rámci České republiky. Vágní pojem „slušných občanů“ a lživé nařčení zmíněného občanského sdružení za rasistické nelze uznat za důvod k protestnímu shromáždění neonacistických a kryptofašistických skupin směřujících k potlačování práv a svobod člověka tím, že jej ponecháme bez povšimnutí a reakce svědomí.

Martin Marek
Přečteno: 917x
 

Kam dál:

Štítky:  

Plzeň, Neonacismus, Pochod, FašismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo