romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

Změna pro Plzeň bude v sobotu protestovat proti pochodu neonacistů městem

Plzeň, 28.2.2014 15:31, (ROMEA)
Změna pro Plzeň (FOTO: Facebook.com)
Změna pro Plzeň (FOTO: Facebook.com)

Změna pro Plzeň se zúčastní sobotního občanského „Happeningu za společnost bez předsudků“, neboť vyjádření jasného postoje politických stran proti podobným destabilizačním tendencím ve společnosti považuje za morální normu, charakterizující vyspělou demokratickou společnost. Vyjádření Změny pro Plzeň k sobotnímu pochodu pravicových extremistů Server Romea.cz toto prohlášení zveřejňuje v plném znění.

Vyjádření Změny pro Plzeň k sobotnímu pochodu pravicových extremistů

Změna pro Plzeň se zúčastní sobotního občanského „Happeningu za společnost bez předsudků“, neboť vyjádření jasného postoje politických stran proti podobným destabilizačním tendencím ve společnosti považuje za morální normu, charakterizující vyspělou demokratickou společnost.

Změna pro Plzeň se tak připojuje k aktivitám iniciativ „Plzeň proti rasismu“ a „V Plzni nácky nechceme.“ Změna pro Plzeň odmítá všechny projevy diskriminace či rasismu, které spatřuje ve svolání výše zmíněného pochodu.Změna pro Plzeň naopak prosazuje rovnoprávnost a nenásilné řešení všech sociálních problémů.

Řešení spatřuje například v cílené práci s komunitami, či v konstruktivním dialogu všech stran sporů. Změna pro Plzeň prosazuje cestu aktivní občanské společnosti, kdy se občané aktivně podílejí na chodu státu a tvorbě zákonů, a proto přirozeně nemůže tolerovat jakékoliv pokusy o skryté či otevřené tendence k destabilizaci této obecní pospolitosti a zůstávat vůči nim ve lhostejné pasivitě.

Činnost občanského sdružení ROMEA považujeme naopak za přínosný způsob ke zvyšování identity romského etnika, která vede k přímé participaci na obecním životě v rámci České republiky. Vágní pojem „slušných občanů“ a lživé nařčení zmíněného občanského sdružení za rasistické nelze uznat za důvod k protestnímu shromáždění neonacistických a kryptofašistických skupin směřujících k potlačování práv a svobod člověka tím, že jej ponecháme bez povšimnutí a reakce svědomí.

Martin Marek
Přečteno: 917x
 

Kam dál:

Štítky:  

Plzeň, Neonacismus, Pochod, FašismusHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo