romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Choreograf a tanečník Michal Šaray v Desetiminutovce: Dokážu lidi rozbrečet i rozesmát

30.10.2015 9:25

Vyučený kuchař číšník z Brna tančí od dětství. Začínal ve škole manželů Burianových, ale k jeho oblíbenému street dance ho dovedla skupina Magic Free Group. Životním zlomem pro něj bylo vytvoření vlastní taneční skupiny M dance, která se stala Mistrem České republiky a Evropy ve street formation v roce 2005 a 2010.

Vytvořil celkovou choreografii k evropskému turné chorvatské superstar Patricka Jurdiče, nebo choreografii filmu Tajnosti režisérky Alice Nellis. Zatím největší " školou života " bylo pracovní angažmá v Lotyšsku pro obdobu pěvecké soutěže Superstar s názvem New Wave.

Za svou kariéru odchoval stovky mladých tanečníků, momentálně vyučuje již 4 roky na Mezinárodní konzervatoři v Praze předměty Pohybová výchova a Jevištní tanec. V posledních letech připravoval velké choreografie například k muzikálu SUPERSTAR COMPANY, nebo show DIVAS.

Jeho životní krédo je: „Můžeš dosáhnout všeho, co chceš, ale musíš opravdu chtít.“
Přečteno: 1670x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Desetiminutovka, Romové, Tanec, Kultura, Soutěž, ZábavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo