romea - logo
7. prosince 2019 (sobota)
svátek má Ambrož
Loading
rozšířené vyhledávaní

Choreograf a tanečník Michal Šaray v Desetiminutovce: Dokážu lidi rozbrečet i rozesmát

30.10.2015 9:25

Vyučený kuchař číšník z Brna tančí od dětství. Začínal ve škole manželů Burianových, ale k jeho oblíbenému street dance ho dovedla skupina Magic Free Group. Životním zlomem pro něj bylo vytvoření vlastní taneční skupiny M dance, která se stala Mistrem České republiky a Evropy ve street formation v roce 2005 a 2010.

Vytvořil celkovou choreografii k evropskému turné chorvatské superstar Patricka Jurdiče, nebo choreografii filmu Tajnosti režisérky Alice Nellis. Zatím největší " školou života " bylo pracovní angažmá v Lotyšsku pro obdobu pěvecké soutěže Superstar s názvem New Wave.

Za svou kariéru odchoval stovky mladých tanečníků, momentálně vyučuje již 4 roky na Mezinárodní konzervatoři v Praze předměty Pohybová výchova a Jevištní tanec. V posledních letech připravoval velké choreografie například k muzikálu SUPERSTAR COMPANY, nebo show DIVAS.

Jeho životní krédo je: „Můžeš dosáhnout všeho, co chceš, ale musíš opravdu chtít.“
Přečteno: 1625x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Desetiminutovka, Romové, Tanec, Kultura, Soutěž, ZábavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo