romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Desetiminutovka Plus: Chci učit ekonomii a být dobrý učitel, říká třiadvacetiletý Robert Olah

2.11.2020 16:45

V dalším díle pořadu Desetiminutovka Plus přináší ROMEA TV rozhovor Jarmily Balážové s nadějným třiadvacetiletým studentem ekonomie a managementu Robertem Olahem, který chce po získání inženýrského titulu a pedagogického minima učit účetnictví a ekonomii na střední škole.

STIPENDIJNÍ PROGRAM ORGANIZACE ROMEA PRO ROMSKÉ STUDENTY

Stipendijní program podporuje romské studenty a studentky z chudých poměrů a sociálně vyloučených lokalit finančním stipendiem. Studenti mohou také v rámci programu využívat mentoring během studia, absolvovat vzdělávací kurzy nad rámec studijních povinností nebo v případě potřeby doučování.

Stipendijní program je financován díky dánské nadaci VELUX, nadacím Albatros a Bader Philanthropies a také řadě individuálních dárců.

I vy můžete další studenty podpořit ve studiu na www.romskastipendia.cz/darujte.

Zajímavý příběh mladého muže, který vyrůstal jen s maminkou a čtyřmi sourozenci v sociálně vyloučené lokalitě, a přesto si plní svůj sen z dětství. Jak sám říká, miluje ekonomii a účetnictví a učitel má podle něj umět žáky a studenty motivovat. Sám měl na takové pedagogy štěstí.  Možná i proto chce být od dětství právě skvělým učitelem.

"Mám v plánu získat titul, abych mohl učit na střední ekonomické škole, odmala to byl vlastně můj sen, který si pomalu plním," říká Robert Olah. Ve volném čase se věnuje práci v neziskových organizacích a motivaci mladých romských studentů. Chce tak vrátit to, co pomohlo v potřebných okamžicích i jemu. Ctižádost a píle jej asi charakterizují nejvýstižněji.

Součástí jeho cesty za snem je také nedávno obhájená bakalářská práce, která je hodnocena jako jedna z nejlepších na fakultě. Jejím tématem je diskriminace Romů na trhu s bydlením. Robert v unikátním experimentu skrze fiktivní zájemce o pronájem rozeslal 1600 žádostí. 

Robert se také pravidelně účastní studentských setkání, která se několikrát do roka konají v rámci Stipendijního programu organizace ROMEA. Setkání nesou název "BARUVAS", což v romštině znamená "rosteme", a sdružují romské studenty středních a vysokých škol napříč republikou a studovanými obory.

brf, vhl, LC, jab, th
Přečteno: 3719x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Baruvas - Rosteme, Stipendia, Vzdělávání, pedagogové, vyloučená lokalita, Bydlení, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo