romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Iveta Millerová: Vyrůstala jsem v Chanově a otec mi řekl, že za kopcem žijí lidé

13.10.2015 13:52

Vyrůstala v mosteckém "ghettu" Chanov v rodině se sedmi sourozenci. Vlastní cesta ji zavedla daleko za hranice sídliště a na rozdíl od většiny vrstevníků ji lákala škola a vzdělání. Jak se podařilo vyučené prodavačce odmaturovat a vdané ženě s dětmi dostat na vysokou školu a úspěšně ji dostudovat?

Iveta Millerová je dnes ředitelkou Komunitního centra Chanov, vede řadu evropských projektů. V současné době nově vede Komunitní centrum na Praze 14 a v posledních dvou letech také zpívá a tančí v divadelním vystoupení Open for Everything, jehož autorkou je Constanza Macras.
Přečteno: 4940x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Romové, Chanov, Most, Ghetta, Komunitní centrum, pomoc, Sociální, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo