romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Iveta Millerová: Vyrůstala jsem v Chanově a otec mi řekl, že za kopcem žijí lidé

13.10.2015 13:52

Vyrůstala v mosteckém "ghettu" Chanov v rodině se sedmi sourozenci. Vlastní cesta ji zavedla daleko za hranice sídliště a na rozdíl od většiny vrstevníků ji lákala škola a vzdělání. Jak se podařilo vyučené prodavačce odmaturovat a vdané ženě s dětmi dostat na vysokou školu a úspěšně ji dostudovat?

Iveta Millerová je dnes ředitelkou Komunitního centra Chanov, vede řadu evropských projektů. V současné době nově vede Komunitní centrum na Praze 14 a v posledních dvou letech také zpívá a tančí v divadelním vystoupení Open for Everything, jehož autorkou je Constanza Macras.
Přečteno: 5005x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Romové, Chanov, Most, Ghetta, Komunitní centrum, pomoc, Sociální, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo