romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pavel Berky v Desetiminutovce: Inspiruje mě můj původ a modely si nejraději šiji sám

7.12.2016 11:25

Pavel Berky patří mezi nejtalentovanější návrháře nejmladší generace. Rodák z Rimavské Soboty, který se hrdě hlásí ke svému romskému původu. Úspěšný módní designer aktuálně žije a tvoří v Londýně a probojoval se mezi čtveřici finalistů v americké módní soutěži Exalt Fashion Show. V listopadu 2016 představil svou kolekci v Salt Lake City na finálovém večeru, kde následně i zvítězil. Získal tak výjimečnou příležitost prezentovat v roce 2017 vlastní tvorbu na přehlídkách v New Yorku, Miláně, Londýně a Paříži.

Už v roce 2012 se stal s kolekcí XY vítězem prestižní módní soutěže TOP STYL DESIGNER. Soutěž byla součástí programu mezinárodní módní veletrhy STYL a KABO, kterou pravidelně hostí brněnské výstaviště. Celkově se tehdy do soutěže přihlásilo 23 zájemců ze 4 zemí. Ještě v roce 2012 pak úspěšně prezentoval své modely na Dreft Fashion Week v Praze.

V roce 2013 v rámci 9. ročníku prestižní módní show Shooting Fashion Stars byla kolekce Pavla Berkyho oceněna jako nejfotogeničtější. V roce 2014 pak Pavel představil svou tvorbu na Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Přečteno: 737x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Desetiminutovka, Londýn, Móda, Osobnosti, Romové, USA, Itálie, Francie, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo