romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hiri - romské zpravodajství 10/2012

Praha, 14.11.2012 13:56, (ROMEA)

V říjnovém vydání pořadu Hiri nás Iveta Kokyová zavede na dvě konference a také se podíváme do jednoho pražského klubu, kde se uskutečnila tradiční akce pro děti. Samozřejmě nechybí ani krátké zprávy v olašské romštině.

V pražském hotelu Olšanka na začátku října proběhlo jednání pracovní skupiny expertů Ad-hoc výboru Rady Evropy pro záležitosti Romů (CAHROM), která se zabývala tématem vzdělávání romských dětí. Kamery ROMEA TV byly u toho.

V Praze také proběhlo další z řady školících setkání v rámci mezinárodního projektu ROMED, kterého se účastní už 16 různých států. Evropský výcvikový program pro mediátory je spravován Radou Evropy ve spolupráci s Evropskou komisí. Program má využívat mediátory s romskými kořeny, kteří se podle potřeby domluví jazykem romské komunity. Díky tomu můžou navázat kontakt s oběma zainteresovanými stranami v jakékoliv situaci a zefektivnit vzájemnou komunikaci a spolupráci. Rozhovor ROMEA TV poskytl jeden ze školitelů programu Kumar Vishwanathan

Poslední reportáž nám připomene nevšední zábavné odpoledne s názvem „Beztíže zatápí“, které se uskutečnilo v úterý 16. října v klubu Beztíže. Vystoupil tu DJ Hlava, taneční skupiny, klientské hudební skupiny UG crew a také Black Style. Podívejte se na reportáž ROMEA TV.

Přečteno: 1040x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hiri, Video, Konference, Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo