romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hiri - romské zpravodajství 11/2012

Praha, 17.12.2012 11:00, (ROMEA)

V listopadovém vydání pořadu Hiri nás Iveta Kokyová zavede na dvě konference a dva úžasné koncerty. Samozřejmě nechybí ani krátké zprávy v olašské romštině.

V nejprestižnější pražské koncertní síni se 4. listopadu 2012 představilo českému publiku hudební dílo Requiem za Osvětim, které složil romský umělec Roger Moreno Rathgreb poté, co navštívil koncentrační tábor v Osvětimi. Zahrála ho Romská a Sinti filharmonie z Frankfurtu nad Mohanem v níž vystupuje 75 profesionálních romských umělců převážně z Německa, Maďarska a Rumunska. ROMEA TV se ptala samotného autora, jak dílo vznikalo.

V úterý 6. listopadu se na Úřadu vlády konal seminář, který pořádala Agentura pro sociální začleňování. Provozovatelé sociálních podniků představili svoje zkušenosti se sociálním podnikáním v sociálně vyloučených lokalitách. Kamery ROMEA TV byly u toho.

V rámci projektu Popové legendy se v neděli 11. listopadu v Divadle ABC uskutečnil jubilejní koncert legendárního hudebníka Antonína Gondolána. Na koncertě se objevili i velmi známí hosté – sestry Gondolánovy dále např. Jiřina Bohdalová, která křtila Gondolánovo nově vydané hudební DVD, nebo Josef Zíma, který přišel zazpívat. Koncertu a křtu DVD se zúčastnili také manželé Ševčíkovi, kteří jsou známí jako Eva a Vašek. Podívejte se na rozhovor s Antonínem Gondolánem.

Britské velvyslanectví 5. listopadu uspořádalo společně s dalšími partnery konferenci „Roma positive: Romské vzory a obraz Romů v médiích“. Své životní příběhy a názory tu představili Romové, kteří mohou sloužit pro mladé lidi jako pozitivní vzory. Působí například v neziskových organizacích nebo v médiích v různých zemích Evropy. Jejich názory si můžete poslechnout v reportáži ROMEA TV.

Přečteno: 1160x
 

Kam dál:

Štítky:  

zprávy, Video, HiriHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo