romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hiri - romské zpravodajtví 6/2012

Praha, 12.7.2012 12:39, (ROMEA)

V červnovém vydání pořadu Hiri vás Iveta Kokyová pozve na dva festivaly. Připomeneme si Světový romský festival Khamoro 2012 a festival United Islands. Řeč však nebude pouze o zpěvu a hudbě.

Nejprve se však podíváme do Národního divadla, kde se na nové scéně představila choreografka Constanza Macras. Romští tanečníci a zpěváci všech věkových kategorií z Maďarska, Slovenska a Česka spolu s profesionálními tanečníky souboru Dorkypark byli odměněni dlouhým potleskem.

Světový romský festival Khamoro vyvrcholil na začátku června závěrečným galakoncertem v SaSaZu. Tam jako host vystoupila také skupina Nightwork a zpěvák Martin Svátek. Podívejte se na náš sestřih.

A Khamoro ještě jednou. Tentokrát, ale nepůjde o hudbu. Na podoby nesnášenlivosti vůči Romům se zaměřil dvoudenní seminář. Program semináře se týkal "každodenních projevů anticiganismu" v jednotlivých zemích Evropy, jeho historických kořenů i ekonomicých a sociálních východisek.

Kamery ROMEA TV nechyběly ani na tradičním festivalu United Islands České Spořitelny, kde se představila i romská kultura. V rámci známého festivalu proběhlo čtení současných romských spisovatelek, kde přinášíme rozhovor s Irenou Eliášovou a také velmi zajímavý workshop Od Čardáše k hiphopu jež je autorskou koláží Ivanky Mariposy Čonkové o světě stereotypů, útlaku, politického aktivismu, ale i tance, zpěvu a poezie.

V červnovém vydání pořadu Hiri nechybějí ani krátké všeobecné zprávy a krátké zprávy z kultury.

Jednotlivé kapitoly pořadu Hiri 6/2012

Přečteno: 621x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

HiriHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo