romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Konference Mediální reflexe bude mít na programu i stereotypy a mýty v médiích

23.9.2013 15:50
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve spolupráci s Českou televizí a Českým rozhlasem pořádají ve dnech 24.-25.září konferenci Mediální reflexe v Telči ((Jezuitská kolej, Náměstí Zachariáše z Hradce 2).

Konference se zaměří na čtyři tematické bloky. V panelu nazvaném Stereotypy a mýty v médiích budou účastníci diskutovat nad způsoby, kterými média se stereotypy pracují nebo jak může být stereotypizace určité skupiny nebezpečná.

Mezi panelisty vystoupí Jarmila Balážová (Romea), Věra Čarná (Newton Media), Jan Křeček (Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK), Pavel Kubina (FTV Prima) a Lenka Vochocová (Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK).

V dalších panelových blocích se budou účastníci konference zabývat volbami a jejich mediálním obrazem, klasifikací audiovizuálních produktů podle věkových skupin (tzv. labellingem) a rolí, postavením a možnostmi médií veřejné služby v současném mediálním prostředí.

Přečteno: 639x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

RRTV, Česká televize, Český rozhlas, Konference, Stereotypy, Mediální reflexe, TelčHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo