romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sestřih tiskové konference po kulatém stolu účastníků případu D. H. a romských studentů

Praha, 16.11.2012 13:25, (ROMEA)

Sestřih tiskové konference po kulatém stolu účastníků případu D. H. a současných romských studentů s prvním náměstkem ministra školství Jiřím Nantlem a komisařem pro lidská práva Rady Evropy Nilsem Muižnieksem.

Kulatý stůl se konal pod záštitou místopředsedkyně senátu Aleny Gajdůškové. Na programu setkání byla revize dosavadních úspěchů a neúspěchů při výkonu rozsudku, tzn. zajišťování rovného přístupu ke vzdělání pro romské děti. Setkání se zúčastnili zástupci evropských institucí, mezinárodních i národních organizací a zástupci romské menšiny a osob/dětí s postižením.

Pořádala: Nadace Open Society Fund Praha a Open Society Foundations

Přečteno: 1122x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Tisková konference, Open Society Fund PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo