romea - logo
22. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Cecílie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sestřih tiskové konference po kulatém stolu účastníků případu D. H. a romských studentů

Praha, 16.11.2012 13:25, (ROMEA)

Sestřih tiskové konference po kulatém stolu účastníků případu D. H. a současných romských studentů s prvním náměstkem ministra školství Jiřím Nantlem a komisařem pro lidská práva Rady Evropy Nilsem Muižnieksem.

Kulatý stůl se konal pod záštitou místopředsedkyně senátu Aleny Gajdůškové. Na programu setkání byla revize dosavadních úspěchů a neúspěchů při výkonu rozsudku, tzn. zajišťování rovného přístupu ke vzdělání pro romské děti. Setkání se zúčastnili zástupci evropských institucí, mezinárodních i národních organizací a zástupci romské menšiny a osob/dětí s postižením.

Pořádala: Nadace Open Society Fund Praha a Open Society Foundations

Přečteno: 1112x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Tisková konference, Open Society Fund PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo