romea - logo
1. dubna 2020 (středa)
svátek má Hugo
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování představuje úspěšné postupy: Terénní sociální práce v Sokolově

Sokolov, 7.12.2012 15:19, (ROMEA)
Terénní sociální práce v Sokolově (FOTO: YouTube.com)
Terénní sociální práce v Sokolově (FOTO: YouTube.com)

Agentura pro sociální začleňování představuje v novém seriálu vždy jeden z úspěšných postupů v sociálním začleňování, které se daří uplatňovat v místech, kde působí Agentura. Ve třetím videomedailonu se můžete podívat na jeden ze základních nástrojů sociálního začleňování – kvalitně fungující terénní sociální práci - na příkladu terénních pracovníků společnosti Člověk v tísni v Sokolově.

Erika Drahovzalová pracuje jako terénní sociální pracovnice pro sokolovskou pobočku společnosti Člověk v tísni. Pravidelně dochází za svými klienty, se kterými řeší jejich každodenní problémy. Nejčastěji se jedná o problémy s bydlením a při hledání zaměstnání. Také je doprovází na úřady nebo na různá jednání, pokud mají zájem o pomoc při řešení některé záležitosti v instituci, kterou dobře neznají a které se mohou obávat.

VIDEO

Terénní programy v ČR

Podle registru sociálních služeb, který spravuje ministerstvo práce a sociálních věcí, je v roce 2012 v České republice 213 registrovaných služeb terénní programy.

Terénní programy patří mezi nejčastěji poskytované služby v sociálně vyloučených lokalitách a jsou opravdu základem každé snahy o řešení problematiky sociálního vyloučení. Pravidelný kontakt se sociálními pracovníky, zorientování se v možnostech řešení problémů, navázání důvěry – to jsou hlavní stavební kameny začleňování osob žijících v sociálním vyloučení nebo tímto vyloučením ohrožených.

Terénní programy jsou službou sociální prevence a musí splňovat veškeré požadavky vyplývající ze zákona o sociálních službách (zákon č. 108/2006 Sb.). Ten je definuje jako terénní služby poskytované osobám, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy. Služba je určena pro problémové skupiny osob, uživatele návykových látek nebo omamných psychotropních látek, osoby bez přístřeší, osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách a jiné sociálně ohrožené skupiny. Cílem služby je tyto osoby vyhledávat a minimalizovat rizika jejich způsobu života. Služba může být osobám poskytována anonymně.

Více o terénních programech i o tom, jak je zavést přímo v obci najdete na: www.socialni-zaclanovani.cz/prirucka 

TZ Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 1492x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sociální, Agentura pro sociální začleňování, Sokolov, Člověk v tísniHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo