romea - logo
19. července 2019 (pátek)
svátek má Čeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový klip Rytmuse vidělo za dva dny přes 600 tisíc diváků

Praha, 12.7.2012 23:44, (ROMEA)

Za pouhé dva dny vidělo na serveru Youtube.com nový kontroverzní videoklip Patrika Vrbovského alias Rytmuse už přes 600 tisíc diváků. Klip k singlu AKM se odehrává na nefalšované romské zábavě a rozhodně by se na něj neměly dívat děti.

V prešovském kulturáku, kde tancovalo asi 500 romů, nechybí alkohol, rvačka ani sex na záchodcích. "Oni nepotřebují nic hrát, jsou prostě takoví," popsal podle bulvárního serveru Prásk.tv  Rytmus atmosféru, kterou mu romští hudebníci pomohli vytvořit. "Všichni ode mě čekali luxusní podnik a pěkné baby. Tak jsem udělal něco, čím jsem mnohé překvapil. Ještě jsem nikdy nic podobného neudělal. Chtěl jsem, aby to vypadalo autenticky," dodal.

"Udělal jsem to pro všechny, kteří mají problém s cikány a jinými menšinami. Prostě pro ty, kteří si o sobě myslí, že jsou nadřazená rasa," vzkázal Rytmus všem rasistům a náckům.

Přečteno: 3211x
 

Kam dál:

Štítky:  

Video, VideoklipyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo