romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Ztracené dívence v kabátku lidé nabízeli pomoc. Co se stalo, když se převlékla do umouněných tepláků?

1.7.2016 11:46
(FOTO: Z videa UNICEF)
(FOTO: Z videa UNICEF)

Když potkáte na ulici malé dítě, které se evidentně ztratilo nebo si k vám přisedne v restauraci – co uděláte? Náhodní kolemjdoucí a hosté ve videu Dětského fondu OSN – Nadace UNICEF se zastavují, volají pomoc nebo nabízejí peníze. Co když ale děvčátko převléknete z pěkného kabátku do pomuchlaných tepláků a mikiny a navrch ho trochu zašpiníte? Scénky se náhle změní.

Na ulici si dívky nikdo ani nevšimne, v restauraci se odsouvají do bezpečí kabelky nebo volá obsluha, aby ji odvedla pryč. Natáčení experimentu štáb nakonec přerušil – šestiletá herečka se z reakcí lidí, kteří ji vyháněli od stolu, rozplakala.

„Obličej jsem měla od sazí a moje oblečení bylo špinavé. Bylo mi z toho smutno. Říkali mi, ať jdu pryč,“ říká malá Anano ve videu. Klip chce upozornit na osudy miliónů dětí na celém světě, které každý den zažívají podobné reakce od svého okolí a žijí v pasti sociálního vyloučení. Podle UNICEFu jde mnohdy o začarovaný kruh, který však není nevyhnutelný – je možné jej změnit strategiemi, které se na sociálně znevýhodněné děti zaměřují, a které mohou do svého programu zařadit vlády jednotlivých zemí.

VIDEO

 

 

 

 

 

Přečteno: 2591x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Sociální vyloučení, Chudoba, Soužití, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo