romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Senátorka Adéla Šípová pro ROMEA TV: Křeček udělal z úřadu Veřejného ochránce práv antiombudsmanství

8.8.2022 12:06

Senát Parlamentu ČR před nedávnem tvrdě odsoudil některé výroky ombudsmana Stanislava Křečka, kterého kritizoval zejména za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům. Iniciátorkou přijetí tohoto usnesení je senátorka Adéla Šípová, která v Rozhovoru pro první romskou internetovou televizi ROMEA TV vysvětluje, co jí k tomu vedlo.

„Z toho úřadu se v určité oblasti stává antiúřad, antiombudsmanství,“ řekla pro ROMEA TV senátorka k některým postojům úřadu, který zastává právě Stanislav Křeček. Připomíná jeho boj za práva nájemníků, který se podle Šípové ale týkal jen určité skupiny obyvatel.

„On se zastával práv nájemníků, ale nedělal to u jedné konkrétní skupiny obyvatel. Což je z mého pohledu vlastně diskriminační,“ dodala Šípová, která také potvrdila, že se jedná o Romy.

Od prvního července tohoto roku odebral veřejný ochránce práv Stanislav Křeček všechny agendy své zástupkyni, Monice Šimůnkové. Uvedl, že její práci provázejí lidské i manažerské komplikace.

To považuje Šípová za přímou reakci na Senátem přijaté usnesení. „Protože usnesení Senátu jsme přijali v pátek a to odvolání z agend přišlo v úterý,“ dodala senátorka Adéla Šípová v rozhovoru pro ROMEA TV.

Přečteno: 1043x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Senát, Rasismus, Stanislav Křeček, Monika Šimůnková, Xenofobie, OmbudsmanHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo