romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

AC Milán si zopakuje přípravný zápas, který ukončil kvůli rasismu

16.1.2013 11:17
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng (FOTO: dailyrecord.co.uk)
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng (FOTO: dailyrecord.co.uk)

Fotbalisté AC Milán si zopakují přípravný zápas s týmem ze čtvrté ligy Pro Patria, který na začátku ledna ukončili po necelé půlhodině hry kvůli rasistickým urážkám domácích fanoušků. Novým datem je pondělí 28. ledna.

Bývalý italský mistr se představil ve městě Busto Arsizio 3. ledna, jenže v 26. minutě přestal ghanský záložník Kevin-Prince Boateng hrát na protest proti chování fanoušků, kteří na jeho kontakt s míčem reagovali opičími zvuky. Zakopl míč na tribunu a odešel do šatny. Spoluhráči ho následovali a na hřiště už se Milánští nevrátili.

Disciplinární komise Serie A nebude bývalého italského mistra trestat. Zato klub Pro Patria má na jeden zápas uzavřené hřiště. A se slavným týmem se dohodl na novém datu. Oznámil ho v úterý starosta Busta Arsizio Gigi Farioli a na sobě měl přitom dres s natištěným jménem Boatenga.

"To je na znamení smíru," vzkázal Farioli. Boatengovi prý poslal na usmířenou i speciální dárek a těší se, až si s ním potřese rukou.

Přečteno: 508x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Sport, FotbalHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo