romea - logo
5. srpna 2020 (středa)
svátek má Kristián

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Adriana Kotlárová, učitelka ZŠ v Chanově: Mnoho děti nemá přístup k internetu. Pro úkoly si chodí nebo jim je nosíme

17.4.2020 16:30

Adriana Kotlárová pochází z Mostu, absolvovala obor učitelství pro střední školy, aprobaci Český jazyk a literatura a Společenské vědy na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. Od roku 2016 je učitelkou na Základní škole v Chanově. Třídní učitelky 9. ročníku ZŠ, jsme se zeptali, jak ona vnímá situaci s COVID -19. Jak zvládají ve škole distanční výuku? Kde nastaly komplikace a jak je řeší? Jaká je situace žáků 9. tříd? Z čeho mají učitelé obavy? A jak se učit s dětmi doma? Na rozhovor Richarda Samka se podívejte dnes na ROMEA TV.

Ve složité situaci se kvůli nařízené karanténě ocitli žáci 9. tříd. Tento týden by za běžného provozu probíhaly přijímací zkoušky. Ministerstvo rozhodlo, že přijímací zkoušky budou až po návratu dětí do škol. Také oznámili, že žáci devátých tříd budou mít možnost se hlásit na dvě školy, ale přijímací zkoušku budou muset zvládnout na první pokus. Nebude možnost výsledek opravit v druhém kole.

„Je to velmi složitá situace, mají se připravovat na přijímací zkoušky, výuka neprobíhá a příprava je minimální. Jsou tam věci, které nebyly probrané a ty se mohou objevit v přijímacích testech. Příprava probíhala intenzivně od listopadu, doučování, kroužky. A teď se to vše bohužel zastavilo. A vzhledem k tomu, že všichni budou mít pouze jeden pokus, tak máme všichni obavy, jak to dopadne,“ řekla pro ROMEA TV Adriana Kotlárová o situaci žáků 9. tříd jejich školy.

Adriana pochází z Mostu, kde má také svou rodinu. Pracovat na ZŠ v Chanově se rozhodla, po přijímacím pohovoru s ředitelkou školy.

„Po absolvování Vysoké školy jsem se vrátila z Ústí nad Labem do Mostu, kde mám rodinu. Absolvovala jsem několik pohovorů a na základě setkání s ředitelkou Chanovské školy jsem se pro tuto školu rozhodla,“ řekla Adriana Kotlárová, která na základní škole učí čtvrtým rokem.

„Mám pocit, že tady v Chanově jsem dospěla. V rámci studia jsem byla jen studentkou, dítětem. Tady jsem dostala tu odpovědnost za někoho, někoho učit a vychovat. A nejen že já jsem něco naučila něco ty děti, ale oni každý den něco učí mě. Mají různé zájmy jako sport, nebo hudba. Mám ve třídě jednoho boxera, takže jsem se naučila pravidla boxu“ říká Adriana Kotlárová o své profesi.

Učitelé se snaží rodičům pomáhat s domácí výukou. Některé domácnosti bohužel nemají přístup k internetu, ale i to se snaží na ZŠ v Chanově řešit.

"Výuka je v současné době náročná, mnoho děti nemá přístup k internetu. Pro úkoly si děti chodí nebo jim je nosíme," řekla Adriana Kotlárová. Materiály a úkoly si mohou vyzvednout rodiče ve škole, nebo jsou k dispozici online na stránkách školy. Pokud si rodiče s látkou, nebo úkoly neví rady, mají se obracet na učitele svých dětí.

„To je ta obtížná situace, tady je důležitý kontakt s tou učitelkou. Kdy poradí, navede, vysvětlí zadání, objasní postup. Takže tady bych poradila, mít kontakt s tím učitelem,“ radí učitelka ZŠ v Chanově.

"Je důležité učit děti v klidu. Pokud děti zanedbávají výuku právě teď, dojde k jejich propadu. Stěžejní roli mají rodiče, " řekla v rozhovoru pro ROMEA TV, Adriana Kotlárová.

Přečteno: 824x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, škola, Vzdělávání, Chanov, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo