romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura pro sociální začleňování rozšiřuje spolupráci s kraji a nabízí jim data o rozsahu sociálního vyloučení

5.1.2021 10:06
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Odbor pro sociální začleňování MMR, což je Agentura pro sociální začleňování, v současnosti otevírá nová jednání o spolupráci se zástupci Královéhradeckého, Libereckého a Olomouckého kraje. Cílem je zejména lepší využívání dat při tvorbě politik sociálního začleňování. Uvedla to Agentura na svých webových stránkách.

Agentura podle svého vyjádření spolupracuje s uvedenými kraji dlouhodobě a současná jednání souvisí s novým dvouletým projektem nazvaným „Agentura pro sociální začleňování jako inovační aktér politiky sociálního začleňování“, jehož posláním je prohloubit využívání průkazných dat při tvorbě, realizaci a vyhodnocování politik sociálního začleňování.

"Projekt realizovaný ve spolupráci se Sdružením místních samospráv nabídne svým partnerům srozumitelně interpretovaná data o rozsahu sociálního vyloučení. Dále si klade za cíl podpořit mezisektorovou spolupráci a sdílení informací a zkušeností napříč kraji," uvedla Agentura.

Začátkem prosince proběhlo setkání zástupců Agentury s náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Petrem Tulpou. Diskutovalo se zejména o přípravě Strategie sociálního začleňování Libereckého kraje. Důležitým předpokladem funkčního nastavení nové strategie bude intenzivnější meziresortní spolupráce, sdílení informací a vzájemná podpora v širší síti aktérů. Širší síťování bude Agentura podporovat také v rámci projektových vzdělávacích akcí a praktických workshopů.

"Liberecký kraj a Agentura mají celou řadu společných témat a zájmů. Spolupráci s ní potřebujeme. Navíc prestiž Agentury se v posledních letech zvyšuje," řekl náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa.

Obdobné setkání proběhlo také s představiteli Královehradeckého kraje a v novém roce bude Agentura jednat s reprezentanty kraje Olomouckého. V Královehradeckém kraji se kooperace bude týkat zejména dostupného bydlení. Agentura v této souvislosti již spolupracuje s Centrem investic, rozvoje a inovací, regionální investiční a rozvojovou agenturou.

"Kromě Královehradeckého, Libereckého a Olomouckého kraje je součástí partnerské struktury projektu také statutární město Chomutov. V rámci této spolupráce se Agentura zaměří na analýzu a návrhy řešení problematiky spekulací na trhu s bydlením a obchodu s chudobou," dodala Agentura.

Ambicí projektu je v průběhu dvou let jeho realizace rozšířit partnerskou strukturu o další kraje či města, v nichž by mohla Agentura nabídnout své kapacity.

ryz, TZ MMR
Přečteno: 378x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Sociálně vyloučené lokality, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo