romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura pro sociální začleňování rozšiřuje spolupráci s kraji a nabízí jim data o rozsahu sociálního vyloučení

5.1.2021 10:06
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Odbor pro sociální začleňování MMR, což je Agentura pro sociální začleňování, v současnosti otevírá nová jednání o spolupráci se zástupci Královéhradeckého, Libereckého a Olomouckého kraje. Cílem je zejména lepší využívání dat při tvorbě politik sociálního začleňování. Uvedla to Agentura na svých webových stránkách.

Agentura podle svého vyjádření spolupracuje s uvedenými kraji dlouhodobě a současná jednání souvisí s novým dvouletým projektem nazvaným „Agentura pro sociální začleňování jako inovační aktér politiky sociálního začleňování“, jehož posláním je prohloubit využívání průkazných dat při tvorbě, realizaci a vyhodnocování politik sociálního začleňování.

"Projekt realizovaný ve spolupráci se Sdružením místních samospráv nabídne svým partnerům srozumitelně interpretovaná data o rozsahu sociálního vyloučení. Dále si klade za cíl podpořit mezisektorovou spolupráci a sdílení informací a zkušeností napříč kraji," uvedla Agentura.

Začátkem prosince proběhlo setkání zástupců Agentury s náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Petrem Tulpou. Diskutovalo se zejména o přípravě Strategie sociálního začleňování Libereckého kraje. Důležitým předpokladem funkčního nastavení nové strategie bude intenzivnější meziresortní spolupráce, sdílení informací a vzájemná podpora v širší síti aktérů. Širší síťování bude Agentura podporovat také v rámci projektových vzdělávacích akcí a praktických workshopů.

"Liberecký kraj a Agentura mají celou řadu společných témat a zájmů. Spolupráci s ní potřebujeme. Navíc prestiž Agentury se v posledních letech zvyšuje," řekl náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa.

Obdobné setkání proběhlo také s představiteli Královehradeckého kraje a v novém roce bude Agentura jednat s reprezentanty kraje Olomouckého. V Královehradeckém kraji se kooperace bude týkat zejména dostupného bydlení. Agentura v této souvislosti již spolupracuje s Centrem investic, rozvoje a inovací, regionální investiční a rozvojovou agenturou.

"Kromě Královehradeckého, Libereckého a Olomouckého kraje je součástí partnerské struktury projektu také statutární město Chomutov. V rámci této spolupráce se Agentura zaměří na analýzu a návrhy řešení problematiky spekulací na trhu s bydlením a obchodu s chudobou," dodala Agentura.

Ambicí projektu je v průběhu dvou let jeho realizace rozšířit partnerskou strukturu o další kraje či města, v nichž by mohla Agentura nabídnout své kapacity.

ryz, TZ MMR
Přečteno: 421x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Sociálně vyloučené lokality, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo