romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Blog Julia Zajace: Uprchlíci a Teplice

3.8.2015 12:10
Julius Zajac
Julius Zajac

Většina společnosti (dle různých průzkumů) vnímá uprchlíky jako invazi a nepřeje si, aby tito lidé prchali k nám a do Evropy vůbec. Sice připouštíme, že někteří z nich prchají před válkou, ale většinou je vnímáme jako uprchlíky ekonomické. Já osobně se dívám na uprchlíka ze Sýrie, či Libye jinak, než na uprchlíka z Pákistánu.

V naší společnosti mi nejvíce vadí dělení lidí na “sluníčkáře a rasisty“. Ten kdo je pro zachování humanity k uprchlíkům, je automaticky sluníčkář a nelegální migraci podporuje. Naopak ten kdo uprchlíky odmítá buď ze strachu z islámu, nebo z terorismu, je automaticky rasista.

Položme si otázku „jak to začalo?“ Nebyly u zrodu toho všeho náhodou USA a jejich válečná politika? Já si myslím, že ano. A opět se setkávám v diskusích s předsudky. Kdo je proti americké politice, bývá totiž automaticky označován jako komunista.

V Teplicích se protestuje proti arabským lázeňským hostům. Tepličáci jim vyčítají nevhodné chování a útoky na pejskaře i jejich miláčky. Tenhle měsíc jsem byl na rekreaci u Teplic a měl možnost tyto lázeňáky pozorovat. Bylo na nich vidět zděšení a velká nespokojenost nad tím, že se u vody procházejí ženy v bikinách. Zastavovali se u těch žen, nevěřícně kroutili hlavami a ukazovali si na ně prstem. Nechápu, proč nejezdí na rekreace tam, kde se ženy chodí oddávat letním radovánkám u vody v burkách.

Mám podezření, že obecní policie v Teplicích není dost důsledná ohledně dodržování pořádku v ulicích. Primátor Teplic a senátor prohlásil, že se ohňostroje mají zakázat, protože nepoznáme kdy jde o pyrotechniku a kdy začala válka. Kubera si může vzít příklad z pražské vyhlášky (č. 42/1999, doplněná vyhláškou č. 11/2008, která definuje užívání i volně prodejných pyrotechnických předmětů jako činnost, která by mohla narušit veřejný pořádek).

Pan Kubera v Senátu prohlásil, že “naše civilizace končí. Evropa nebude a nic se nestane. Jsme malá srandička, co si myslí, že je pupek světa“. Primátor Teplic a senátor v jedné osobě svoje pozice evidentně nezvládá a na problémy s lázeňskými hosty a uprchlíky si netroufá. Troufá si však na prosazování alkoholu za volantem. Ano, alkohol a cigarety jsou snažší téma.

Nelíbily se mi některé afekty při teplické demonstraci, např. jak české ženy nadávaly zahaleným ženám s dětmi do prasat a jak někteří “hrdinové“ zastrašovali svými psy i děti. Jeden takový “hrdina“ si Araby natáčel na telefon a provolával, že by nejraději ty černý zm… rozkopal. Nebál se své video dokonce zveřejnit. V tom vidím veliké nebezpečí. Takové situace se dají lehce zneužít a dav pak bývá nevypočitatelný, zejména ten běsnící.

Myslím si, že záleží jen na nás, jakou budeme mít zemi. Zda dopustíme ohrožení naší kultury kulturou, se kterou se zřejmě sžít nechceme a nedovedeme. Nadáváním v hospodě ani sledováním televize a internetu valného výsledku nedocílíme. Vyvíjení tlaku na politické představitele se mi zdá lepším řešením. Ministr vnitra Chovanec se podle médií (stále) chystá na uzavření hranic. Můžeme se jen dohadovat jak budou přípravy ještě dlouho trvat. Přání obyvatel bohužel nikdy nebylo a není pro politiky prioritou číslo jedna. Možná proto, že si to od politiků necháme líbit.

Přečteno: 1427x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

uprchlík, Migrace, Teplice, Soužití



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo