romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čeněk Růžička: Okamura a jemu podobní hovoří jazykem zločinců

Praha, 4.8.2014 18:46, (ROMEA)
Čeněk Růžička
Čeněk Růžička

Abych pravdu řekl, nás tradiční české Romy a Sinty výroky pánů Okamurů, Klausů, Čunků, Doubravů a dam Řápkových, Janáčkových už ani nepřekvapují. Za dobu co žijeme v českých zemích, jsme si na ledaccos zvykli. Oni „jenom“ hovoří jazykem zločinců, a kolem Romů se jich odjakživa motalo více než dost.

To, co se Romům za protektorátu ze strany českých protektorátních občanů stalo, je absurdní a velká část společnosti se tomu zdráhá uvěřit a já se jí nedivím. Nemá totiž relevantní informace, na rozdíl od pana poslance, který si je z titulu svého postavení může obstarat, kdy si vzpomene.

Poslanec Okamura mazaně říká jenom to, co chce velká část veřejnosti slyšet. On dobře ví, že oficiální rasové hledisko se na věznění Romů v koncentrácích - včetně v letského a v Hodonínku - uplatňovalo již od okamžiku tzv. „cikánského soupisu“, a také dobře ví, že v pozadí represivní politiky vůči Romům předválečného Československa a až do roku 1942 stálo rasové hledisko. Teď je trestně nepostižitelný. Proto na něho trestní oznámení nepodáme.

V případě, že by si pan Okamura, za tím co veřejně říká stál, a byl takový frajer, a v této věci by se nechal zbavit poslanecké imunity, pozůstalí po obětech by to přivítali a měli by ho za chlapa. Takto ho máme jenom za mluvku. Osobně to takto panu Okamurovi nabídnu. Ještě se nabízí jedna možnost, morálnější, že by pana Okamuru poslanecké imunity zbavili sami poslanci. To by byl bezprecedentní signál i do zahraničí, že manipulování s fakty o holocaustu Romů a Židů se nikomu v naší zemi nevyplatí.. O pravdě pana poslance by pak rozhodl soud a my pozůstalí bychom to respektovali.

Pane Okamuro, nás nemusíte brát vážně, vždyť jsme jenom pouhými „cigány“. Snad budete brát vážně člověka, kterému nesaháte ani po chodidla. Je jím významný Československý mikrobiolog, profesor František Patočka z Prahy, který po šetření, zda se skutečně jedná o skvrnitý tyfus v letském táboře později v knize Milana Labudy „Živý proti živým" napsal:

„Cikánské děti, kromě novorozenců a práce schopné mládeže, byli odděleni od rodičů ve dvou velkých barácích, kde na pryčnách pokrytých shnilou slámou byli většinou ponechány svému osudu.

Asi třikrát denně přinesla cikánská žena hrnec jakéhosi jídla, které rozdělovala při okraji pryčny. „Stravování“ cikánčat se spíše podobalo velmi bídnému krmení zvířat v zoologické zahradě. Většina dětí měla jen rozpadávající košilku, některé byli úplně nahé. Jedinou přikrývkou tohoto dětského stáda byla velká celtová plachta, která popravdě, pro všechny nestačila. Navzájem si ji přetahovali, nejenom rukama, ale i zubama.

Abych zjistil skutečný stav hygieny pod celtou, celou jsem ji odkryl. První co jsem si s hrůzou uvědomil, byli dětské mrtvolky. Druhý, možná ještě hroznější, byl pohled na děti v agonii, některých v horečkách. Vzpomínám si celkem jasně dodnes, že se tady přede mnou odkryl obraz, který co do hrůzy předstihl nejstrašnější popis pekla“

Přečteno: 2727x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Holocaust, Tomio Okamura, Extremismus, Rasismus, Okamura - popírání romského holocaustuHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo