romea - logo
19. ledna 2020 (neděle)
svátek má Doubravka
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čeněk Růžička: Okamura a jemu podobní hovoří jazykem zločinců

Praha, 4.8.2014 18:46, (ROMEA)
Čeněk Růžička
Čeněk Růžička

Abych pravdu řekl, nás tradiční české Romy a Sinty výroky pánů Okamurů, Klausů, Čunků, Doubravů a dam Řápkových, Janáčkových už ani nepřekvapují. Za dobu co žijeme v českých zemích, jsme si na ledaccos zvykli. Oni „jenom“ hovoří jazykem zločinců, a kolem Romů se jich odjakživa motalo více než dost.

To, co se Romům za protektorátu ze strany českých protektorátních občanů stalo, je absurdní a velká část společnosti se tomu zdráhá uvěřit a já se jí nedivím. Nemá totiž relevantní informace, na rozdíl od pana poslance, který si je z titulu svého postavení může obstarat, kdy si vzpomene.

Poslanec Okamura mazaně říká jenom to, co chce velká část veřejnosti slyšet. On dobře ví, že oficiální rasové hledisko se na věznění Romů v koncentrácích - včetně v letského a v Hodonínku - uplatňovalo již od okamžiku tzv. „cikánského soupisu“, a také dobře ví, že v pozadí represivní politiky vůči Romům předválečného Československa a až do roku 1942 stálo rasové hledisko. Teď je trestně nepostižitelný. Proto na něho trestní oznámení nepodáme.

V případě, že by si pan Okamura, za tím co veřejně říká stál, a byl takový frajer, a v této věci by se nechal zbavit poslanecké imunity, pozůstalí po obětech by to přivítali a měli by ho za chlapa. Takto ho máme jenom za mluvku. Osobně to takto panu Okamurovi nabídnu. Ještě se nabízí jedna možnost, morálnější, že by pana Okamuru poslanecké imunity zbavili sami poslanci. To by byl bezprecedentní signál i do zahraničí, že manipulování s fakty o holocaustu Romů a Židů se nikomu v naší zemi nevyplatí.. O pravdě pana poslance by pak rozhodl soud a my pozůstalí bychom to respektovali.

Pane Okamuro, nás nemusíte brát vážně, vždyť jsme jenom pouhými „cigány“. Snad budete brát vážně člověka, kterému nesaháte ani po chodidla. Je jím významný Československý mikrobiolog, profesor František Patočka z Prahy, který po šetření, zda se skutečně jedná o skvrnitý tyfus v letském táboře později v knize Milana Labudy „Živý proti živým" napsal:

„Cikánské děti, kromě novorozenců a práce schopné mládeže, byli odděleni od rodičů ve dvou velkých barácích, kde na pryčnách pokrytých shnilou slámou byli většinou ponechány svému osudu.

Asi třikrát denně přinesla cikánská žena hrnec jakéhosi jídla, které rozdělovala při okraji pryčny. „Stravování“ cikánčat se spíše podobalo velmi bídnému krmení zvířat v zoologické zahradě. Většina dětí měla jen rozpadávající košilku, některé byli úplně nahé. Jedinou přikrývkou tohoto dětského stáda byla velká celtová plachta, která popravdě, pro všechny nestačila. Navzájem si ji přetahovali, nejenom rukama, ale i zubama.

Abych zjistil skutečný stav hygieny pod celtou, celou jsem ji odkryl. První co jsem si s hrůzou uvědomil, byli dětské mrtvolky. Druhý, možná ještě hroznější, byl pohled na děti v agonii, některých v horečkách. Vzpomínám si celkem jasně dodnes, že se tady přede mnou odkryl obraz, který co do hrůzy předstihl nejstrašnější popis pekla“

Přečteno: 2658x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Holocaust, Tomio Okamura, Extremismus, Rasismus, Okamura - popírání romského holocaustuHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo