romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

“Cigánský král“ Tyson Fury daroval bezdomovci boty za 1000 dolarů. Charitě se věnuje dlouhodobě

6.1.2021 17:20
Tyson Fury 23. 2. 2020 po zisku titulu mistra světa organizace WBC v těžké váze (FOTO: repro Youtube.com)
Tyson Fury 23. 2. 2020 po zisku titulu mistra světa organizace WBC v těžké váze (FOTO: repro Youtube.com)

Ve světě boxu je Tyson Fury legendou. Mistr světa v těžké váze není ale jen skvělým zápasníkem, je také člověkem se srdcem na správném místě. Před nedávnem poskytl Fury rozhovor americkému časopisu GQ (Gentlemen's Quarterly), ve kterém mimo jiné zmínil i to, že daroval bezdomovci v Los Angeles nové boty značky Christian Louboutin v hodnotě 1000 dolarů. Tuto situaci zhodnotil slovy: „Viděl jsem pána bez bot, tak jsem za ním běžel a dal jsem mu svoje boty.“ Jeho pomoc potřebným ale nekončí darováním tenisek bezdomovci na ulici.

Fury, kterého díky jeho romským předkům celý svět přezdívá “Gypsy King“ pomáhá i jinde. Dvojnásobný mistr světa v těžké váze v roce 2018 prohlásil, že peníze za zápas s američanem Deontayem Wilderem věnuje neziskovým organizacím v Británii. Svůj slib dodržel a po tom, co porazil Wildera, daroval přibližně 7 milionů liber na charitativní účely.

„Daroval jsem poslední výplatu na charitu, ale nechci o tom příliš mluvit. Nedělám to pro to, aby mě někdo chválil. Dělám to pro lidi, abych opravdu pomohl lidem, kteří pomoc potřebují. Nechci, aby o mě někdo mluvil, jako o dobrém muži. Dělám to zkrátka protože chci,“ řekl po výhře Fury britskému časopisu The Sun.

Bristký boxer se věnuje charitě dlouhodobě a pomáhá lidem, kteří neměli v životě takové štěstí. Stal se také například ambasadorem nadace Franc Bruno, která se zabývá pomocí lidem s mentálními problémy. Fury v minulosti přiznal problémy s depresemi, drogami a alkoholem. Podpora takovýchto organizací je pro něj tedy osobní záležitostí.

“Cigánský král“ se nyní připravuje na zápas s krajanem Anthonym Joshuou, se kterým by se měl utkat letos v létě.

Přečteno: 1902x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo