romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

„Cigoš“ přijde o měsíční plat! Rasistický skandál v nejúspěšnějším profesionálním herním týmu eSuba

15.1.2021 13:45
Tým eSuba. Dominik „NIO“ Maxián zcela vpravo (FOTO: Facebook eSuba)
Tým eSuba. Dominik „NIO“ Maxián zcela vpravo (FOTO: Facebook eSuba)

Slovák Dominik „NIO“ Maxián má povolání, které je snem nejednoho malého kluka, je totiž profesionálním hráčem počítačových her. Jeho poslední čin během tréninkového zápasu svého týmu eSuba proti rumunskému celku Nexus ovšem není nijak obdivuhodný.

Ve chvíli, kdy eSuba prohrávala, si svoji herní přezdívku změnil na „cigoš“, čímž pobouřil nejen rumunského hráče romského původu, ale celý tým Nexusu. Své počínání Dominik „NIO“ Maxián nepopíral – a ani nemohl. Jeho protihráč Ivan "iM" Mihai z týmu Nexus totiž na Twitteru zveřejnil screenshot, na němž je vidět záznam z konzole "NIO changed name to cigoš".

NIO se zprvu bránil slovy, že "cigoš" ve slovenštině neznamená "gypsy", a že to nemělo s protihráči nic co do činění. "Pokud jsem tě urazil, musím se za svou přezdívku omluvit," dodal.

Reakce eSuby vůči svému střelci byla rychlá a tvrdá. NIO nejenže přijde o měsíční plat, ale zároveň byl z týmu podmínečně vyloučen. ESuba se na Facebooku veřejně omluvila za nesportovní chování svého střelce svým fanouškům a organizaci Nexus Gaming, s níž mají dlouhodobé vztahy. Sám NIO se veřejně za svůj zkrat omluvil.

"Chtěl bych se omluvit za svoje chování a nepříjemnou situaci, která vznikla během přípravného zápasu. Svůj trest jsem přijal a za své chování ponesu následky. Ještě jednou se omlouvám organizaci Nexus Gaming a slibuji, že se to nebude opakovat,“ uvedl Dominik „NIO“ Maxián.

Přečteno: 755x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo