romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podvodník Kohout zneužil známé osobnosti, lže, že ho podporují. Viktor Preiss, Emília Vašáryová a další podvedení jsou pobouřeni

Praha, 20.8.2014 18:46, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Lukáš Kohout, který jak sám prohlašuje kandiduje na starostu Varnsdorfu, vymyslel další falešný trik. Na svých webových stránkách uvádí jména a citáty známých osobností z kultury a politiky s tím, že jej údajně podporují a váží si ho. Mezi těmi, o kom lživě tvrdí, že jsou jeho sympatizanti, jsou například slavní herci Viktor Preiss a Emília Vašáryová, místopředseda Českého a slovenského sdružení v Kanadě nebo český velvyslanec v Turecku. Osobností, zmíněné na webu, redakce serveru Romea.cz o oslovila a zjistila, že jejich jména byla zneužita bez jejich vědomí.

Emília Vašáryová: "O žádném Lukáši Kohoutovi jsem v životě neslyšela. Tím, že zneužil moje jméno jsem šokována, cítím se poškozena a důrazně se proti tomu ohrazuji."

„O žádném Lukáši Kohoutovi jsem v životě neslyšela. Tím, že zneužil moje jméno jsem šokována, cítím se poškozena a důrazně se proti tomu ohrazuji,“ uvedla v telefonickém rozhovoru pro server Romea.cz slovenská herečka Emília Vašáryová. Dodala, že podvodníky a lidi s xenofobními názory obecně neuznává a je zděšena tím, že se její jméno ocitá v takové společnosti.

V podobném duchu zareagoval herec pražského Divadla na Vinohradech Viktor Preiss. „O ničem takovém rozhodně nevím a nepřipadá to v úvahu. Jsem naprosto konsternován drzostí toho pána, kterého jsem nikdy neviděl a znám ho jen z médií v těch nejhorších souvislostech. Důrazně popírám, že bych ho jakkoli podporoval a cítím se podveden,“ řekl herec serveru Romea.cz s tím, že zváží, jestli nepodnikne proti Lukáši Kohoutovi právní kroky.

Dalším, kdo figuruje na Kohoutově falešném seznamu údajných sympatizantů je český velvyslanec v Turecku Václav Hubinger. „Asi Vás nepřekvapí, že celá informace na zmíněných webových stránkách je naprosto a bezezbytku nepravdivá a lživá. S Lukášem Kohoutem jsem se - pokud je mi známo - nikdy v životě nesetkal, nemluvil jsem s ním a samozřejmě jsem si s ním ani nekorespondoval. Vůbec nepřichází v úvahu, abych jej někdy v nějakých volbách podpořil,“ napsal serveru Romea.cz v e-mailu Hubinger a pokračoval: „Citace je navíc ukradena z předvolebního letáku senátora Grulicha, který je jediným politikem, jehož jsem osobně podpořil, a je mírně upravena. Lukáš Kohout je, věřte mi, jeden z posledních, o jehož kandidaturu bych jako občan stál. Pokud budete proti Lukáši Kohoutovi podnikat nějaké kroky, jež by případně vedly k odvolání takových nehorázností, počítejte s mou podporou. Je to čiré darebáctví a podle toho je třeba na ně reagovat.“

Viktor Preiss: "Jsem naprosto konsternován drzostí toho pána, kterého jsem nikdy neviděl a znám ho jen z médií v těch nejhorších souvislostech. Důrazně popírám, že bych ho jakkoli podporoval a cítím se podveden."

Překvapení netajila ani další z údajných podporovatelů Kohouta, zakladatelka Českých škol bez hranic Lucie Slavíková Boucher, která žije v Paříži. „Pana Kohouta neznám, nikdy jsem s nim nemluvila ani si s nim nepsala, a tedy moje údajné prohlášení na jeho stránkách není mým prohlášením,“ napsala v e-mailu, který má redakce k dispozici.

Podobně reagoval i další „sympatizant“ z Kohoutova falešného seznamu, místopředseda Českého a slovenského sdružení v Kanadě Miloš Šuchma, který měl prohlásit, že „Lukáš Kohout je jedním z nejaktivnějších a nejschopnějších politiků, které krajanská komunita i já osobně znám“. Pan Šuchma z Kanady napsal: „Pana Lukáše Kohouta naprosto neznám a nikdy jsem takový falešný výrok neuvedl. Skutečně by mne zajímalo jak se mé jméno dostalo do této souvislosti.“

Další obětí Kohoutova lživého seznamu se stal Ing. Jaroslav Havelka – předseda výboru Besedy Slovan v Ženevě a místopředseda Svazu spolků Čechů a Slováků ve Švýcarsku. „Uvedeného pana Kohouta neznám a žádný doporučující dopis k jeho zvolení nebo odpovídající text jsem nepsal,“ napsal Jaroslav Havelka.

Rezolutním dementi své podpory Lukáši Kohoutovi reagovala i další z osob na jeho seznamu, tajemnice Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a místostarostka pražské městské části Šeberov – Hrnčíře Květa Vitvarová, jejíž jméno uvedl podvodník pod citovaným textem: „Lukáš Kohout je pro mne příkladem korektního, inteligentního a poctivého politika. Proto podporuji jeho kandidaturu na starostu města, připojuji se ke všem jeho příznivcům a přeji mu úspěch v těchto komunálních volbách.“

Květa Vitvarová to důrazně popřela a v reakci uvedla: „Pana Kohouta neznám a nikdy jsem nic takového nepsala.“

Rasistické texty na webu

Kromě smyšlených sympatizantů, kteří ve skutečnosti Lukáše Kohouta vůbec neznají, nebo jim jeho „renomé podvodníka“ nahání husí kůži, zaujme na nedávno vytvořených webových stránkách www.lukaskohout.cz i rasistická a xenofobní argumentace v článku o pracovním táboře v Letech u Písku, jehož autorem je sám Kohout. Jednotlivé formulace vypovídají o Kohoutových názorech více, než by si možná přál:

„Vůbec nedokážu pochopit, proč by tím prasečákem měla být pošlapána jaká si důstojnost cikánského etnika?“ odhaluje autor úroveň svého uvažování a rasistické nadávky dále stupňuje: „Osobně si myslím, že tento národ nebyl nikdy a ničím utlačován, neboť kdo je tady utlačován je tak maximálně český národ touto rádoby českou okrajovou společností. Jestli chce ministr Herman či ministerský předseda Sobotka bourat PRASEČÁK, tak ať tam ty prasata z nepřizpůsobivých lokalit nastěhuje a PRASEČÁK bude rychle zlikvidován. Třeba při troše štěstí to bude takový LETSKÝ MASAKR.“

Kohoutův text bezesporu naplňuje podstatu trestného činu hanobení národa a podněcování nenávisti vůči skupině osob, což by jeho autorovi mohlo přitížit. Soud totiž minulý týden rozhodl o tom, že bude muset na deset měsíců nastoupit do vazby za dřívější podvody, kdy se vydával za asistenta poslance a na náklady českého státu rozmařile cestoval s přáteli po světě.

Navíc má nyní notorický podvodník Lukáš Kohout zaplatit pokutu 4 tisíce korun za nezvládnutí protiromské demonstrace, kterou pořádal minulý týden v Děčíně. 

Přečteno: 1650x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Kriminalita, podvod, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo