romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Cesta ke změně jsou volby

Praha, 23.10.2013 11:24, (ROMEA)
David Beňák
David Beňák

V roce 2009 jsem se vyjadřoval na webu Romea.cz také k tématu voleb. Byly to sice volby do Evropského parlamentu, ale v podstatě jde o tu samou věc. Již tehdy jsem byl zklamaný z toho, jak mnozí Romové reagovali: Volby mě nezajímají.

V průběhu kampaně jsem mnohokrát od různých lidí slyšel, že na otázku zda půjdou volit, odpověď co z toho budu mít. Já jsem odpovídal tak, že jsem položil další otázku. Jak se Vám žije? Odpověděli mi, že špatně. Co na to odpovědět. Já odpovídám, že změna v našem životě může nastat právě volbami. Volbou té správné strany a správných kandidátů může dojít k citelným změnám. Historie je důležitá a proto se snažím lidem některé věci připomenout. Vzpomeňme si, co dokázala koaliční vláda ODS, TOP 09 a VV. Kolik pracovních míst tato vláda pro lidi vytvořila. Jak se pan premiér Nečas a další členové vlády a politici vyjadřovali k protiromským demonstracím (tady si dovolím čtenářům pomoci, marně byste vzpomínali, že by se někdo z nich vyjádřil tak, že by to odsoudil ostře). Pravicová vláda způsobila zvýšení daní, a tedy se zvedly ceny potravin, jízdenek atd.

benak-davis-sm.jpgDavid Beňák
Člen České strany sociálně demokratické. Kandidát na čísle 9. do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za volební obvod Praha.

Volby nepřinesou žádnému Romovi automaticky život v ráji. Volby, ale můžou způsobit i tak zásadní změnu. Změnu, která přinese lidem práci, zamezení diskriminace, dostupné bydlení, funkční úřady práce, přívětivé úřady, lepší ceny za potraviny, kvalitní potraviny, bezpečnost a řadu jiných věcí. Určitě přijdou i změny, které se Romům i jiným občanům ČR líbit nemusí, ale jsou správné např. pokud někde je příjemcem sociálních dávek, tak bude pracovat pro obec. Tohle přece jsou změny, které ovlivní každodenní život každého z nás. Nemůžeme si připustit názor, že volby jsou nedůležité.

Občanské právo volit, totiž všem politikům připomíná, že i my jsme občané této země a že i náš hlas je platný. Často se dočítám i slýchávám osobně, že Romům vadí chování majority, protože se k nám chovají jako k občanům druhé kategorie. Ukažme tedy, že takové chování se nevyplácí. Romů je v ČR dost na to, aby výsledky voleb ovlivnili. Představte si, že v jednom kraji, se všichni Romové rozhodnou volit jednoho kandidáta strany, která má šanci dostat se do Poslanecké sněmovny. Víte co se stane? Ten kandidát se stanem poslancem! Toto je síla, které rozumí každý politik.

Dovolím si i poradit koho volit. Volte, kandidáta, který Vám rozumí a chápe Vás. V těchto volbách máme to štěstí, že téměř v každém kraji, takový kandidát určitě je.

Závěrem si dovolím poděkovat všem, kteří se rozhodnou mi ve volbách dát svůj hlas. Osobně věřím, že ČSSD je skutečně stranou, která je tou správnou cestou ke změně.

VIDEO

Přečteno: 792x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

David Beňák, Volby, Volby 2013HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo