romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policista Roman Eröš v Desetiminutovce: Zatknout Roma nebo Gádža mi problém nedělá, rozdíly se v tomto u policie nedělají

15.9.2020 11:20

Roman Eröš už dvanáct let obléká uniformu státní policie. Pochází z tradiční romské rodiny a narodil se v Teplicích. Vystudoval Střední průmyslovou školu a pak pracoval coby romský asistent na Okresním úřadě v Teplicích. Následně byl pět let u městské policie a pak ho osud zavedl k té státní, kde musel na počátku absolvovat Policejní akademii.

Aktuálně pracuje na obvodním oddělení v Duchcově. Kromě běžné práce má za sebou i několik zahraničních misí v souvislosti s nelegální migrací.

"Začínal jsem jako městský strážník. Potřeboval jsem si vyzkoušet, jak na mě budou reagovat Gádže i Romové. Zásadní pak pro mě bylo, jak tyto situace zvládnu psychicky," říká policista Roman Eröš, Ověřil si svou schopnost tuto zátěž zvládat a díky své pracovitostí si získal respekt a postavení ve sboru.

"Romové v řadách policie mají podle mě velký společenský význam. Je škoda, že nás je zatím stále málo," dodává policista s magisterským titulem Roman Eröš.

Co vedlo původně prodavače v elektru k tomu stát se policistou? Jaká je práce u policie pokud jde o Roma? A proč by Romové měli být zastoupení ve sboru? Na to vše vám odpoví Roman Eröš v dnešní Desetiminutovce Plus na ROMEA TV ve 14:00 hodin.

Přečteno: 2742x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Rozhovory, DesetiminutovkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo