Zpravodajský server Romea.cz. Vše o Romech na jednom místě

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23. září 2020
Čtení na 1 minutu

Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.

Příběh Annamárie začal před dvěma lety, kdy na sociálních sítích zaujala pozornost fotografie romské dívenky Annamárie na stupních vítězů. Na nohou měla baleríny. Přestože pochází z velmi nuzných podmínek, žije v chatrči v romské osadě v Moldavě nad Bodvou, vyhrála tehdy závod v běhu na 750 metrů z více jak 400 dětí. Jejího talentu si všiml místní atletický klub, který se jí ujal a finančně ji podporuje. Po roce tréninku se stala nejlepší běžkyní ve své kategorii na východním Slovensku.

“Ona je běžkyně na střednědlouhé tratě. Je momentálně nejlepší běžkyní na východním Slovensku v kategorii starších žaček,” řekl o Annamárii Norbert Pecze, předseda Athletic Legion Club – Moldava Nad Bodvou, kde “dívka v balerínkách” působí.