romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do akce Ukliďme Česko se zapojili i Romové

12.4.2019 11:38
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)

O prvním dubnovém víkendu proběhl po celé České republice další ročník akce Ukliďme Česko. Rekordních 65.000 dobrovolníků sesbíralo 1120 tun odpadu na 2273 místech země. Do akce se zapojily i romské organizace.

Už v pátek 5.dubna se do úklidu prostranství centra v Trmicích pustil spolek Romano jasnica a Romové, kteří se na jeho výzvu do akce zapojili.

 

Břeh řeky Svitavy ve spolupráci s dalšími dvěma organizacemi uklízeli i zaměstnanci z organizace IQ Roma Servis, která zároveň vyzvala, aby se lidé zapojili i do víkendového Ukliďme Česko.

První ročník akce uspořádal na jaře 2014 spolek Ekosmák. O dva roky později se projekt spojil s obdobnou kampaní Ukliďme Svět, kterou od roku 1992 pořádá Český svaz ochránců přírody.

Přečteno: 1059x
 

Kam dál:

Štítky:  

úklid, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek..
romea - logo