romea - logo
15. prosince 2019 (neděle)
svátek má Radana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do akce Ukliďme Česko se zapojili i Romové

12.4.2019 11:38
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)

O prvním dubnovém víkendu proběhl po celé České republice další ročník akce Ukliďme Česko. Rekordních 65.000 dobrovolníků sesbíralo 1120 tun odpadu na 2273 místech země. Do akce se zapojily i romské organizace.

Už v pátek 5.dubna se do úklidu prostranství centra v Trmicích pustil spolek Romano jasnica a Romové, kteří se na jeho výzvu do akce zapojili.

 

Břeh řeky Svitavy ve spolupráci s dalšími dvěma organizacemi uklízeli i zaměstnanci z organizace IQ Roma Servis, která zároveň vyzvala, aby se lidé zapojili i do víkendového Ukliďme Česko.

První ročník akce uspořádal na jaře 2014 spolek Ekosmák. O dva roky později se projekt spojil s obdobnou kampaní Ukliďme Svět, kterou od roku 1992 pořádá Český svaz ochránců přírody.

Přečteno: 1171x
 

Kam dál:

Štítky:  

úklid, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek..
romea - logo