romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do akce Ukliďme Česko se zapojili i Romové

12.4.2019 11:38
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)
Do akce Ukliďme Česko se na jaře zapojil i spolek Romano jasnica. (FOTO: Facebook Romano jasnica)

O prvním dubnovém víkendu proběhl po celé České republice další ročník akce Ukliďme Česko. Rekordních 65.000 dobrovolníků sesbíralo 1120 tun odpadu na 2273 místech země. Do akce se zapojily i romské organizace.

Už v pátek 5.dubna se do úklidu prostranství centra v Trmicích pustil spolek Romano jasnica a Romové, kteří se na jeho výzvu do akce zapojili.

 

Břeh řeky Svitavy ve spolupráci s dalšími dvěma organizacemi uklízeli i zaměstnanci z organizace IQ Roma Servis, která zároveň vyzvala, aby se lidé zapojili i do víkendového Ukliďme Česko.

První ročník akce uspořádal na jaře 2014 spolek Ekosmák. O dva roky později se projekt spojil s obdobnou kampaní Ukliďme Svět, kterou od roku 1992 pořádá Český svaz ochránců přírody.

Přečteno: 1205x
 

Kam dál:

Štítky:  

úklid, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek..
romea - logo